Puder ryżowy – niezastąpiony element udanego makijażu

Szereg drogocennych właściwości, jakie wykazuje puder ryżowy został zauważony przez zwolenniczki naturalnej pielęgnacji. Dzięki temu, oprócz typowego zastosowania do matowienia skóry, puder ryżowy wykorzystywany jest też, jako dodatkowy składnik innych produktów kosmetycznych.

Puder ryżowy w codziennej pielęgnacji

Puder oprócz matowienia skóry, wykazuje też działanie zmiękczające i wygładzające. Nałożona na twarz warstwa charakteryzuje się niezwykłą trwałością- w zależności od rodzaju skóry, nawet do kilkunastu godzin. Ponadto, można go bez obaw stosować na całą twarz i ciało. Znakomicie poskramia problematyczną u większości kobiet strefę T.

Puder ryżowy może stanowić pierwszą warstwę makijażu, kiedy to nakładany jest pod podkład, korektor czy innego rodzaju puder. Można go też stosować, jako ostatni etap wykończenia makijażu, którego głównym zadaniem jest jego utrwalenie na wiele godzin. Efekt matujący cerę po nałożeniu innych kosmetyków jest wręcz spektakularny, a przy tym niezwykle naturalny, ponieważ puder jest transparenty. To, w jaki sposób będzie nakładany na twarz w głównej mierze zależy od efektu, jakiego się spodziewamy.

Inne zastosowania pudru ryżowego

Doceniane właściwości pudru ryżowego sprawiły, że coraz chętniej jest on dodawanych również do innych produktów pielęgnacyjnych. Zastosowanie znalazł np. w przypadku toników i płynów micelarnych o działaniu matującym, ponieważ sam puder, poza właściwościami pielęgnacyjnymi, wykazuje też działanie tonizujące/matujące.

Puder ryżowy znajdziemy też w innego typu kosmetykach jak np. w balsamach czy kremach nawilżających (o działaniu matującym). Jednym z głównych zastosowań pudru (oprócz utrwalania/matowienia makijażu) jest też wykorzystanie go w rożnego rodzaju maseczkach do twarzy.

Jak znaleźć najlepszy puder?

Wybierając puder ryżowy nie powinniśmy sugerować się jego kolorem, ponieważ doskonale stapia się on ze skórą, tak więc nawet dość przerażający biały kolor produktu, zazwyczaj przy odpowiedniej aplikacji, nie jest zauważany na skórze.

W trakcie zakupu, warto też zwrócić uwagę na sam skład produktu. W dobrych jakościowo produktach na pierwszym miejscu w składzie powinien znaleźć się właśnie puder ryżowy, wyszczególniony pod nazwą „rice powder”. Ponadto, im krótszy skład produktu, tym lepiej.

Puder ryżowy kupisz na kosmetykizameryki.pl


Article Tags:
·
Article Categories:
Zdrowie i Uroda

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts