Ranking czytników e-booków

Czytnik e-booków jest funkcjonalnym i coraz popularniejszym gadżetem. Przeznaczony jest przede wszystkim dla osób, które czytają chętnie, dużo i często. Takie urządzenie pozwala na mobilne przechowywanie setek tytułów książek, bez konieczności noszenia ze sobą ciężkich księgozbiorów. Do zalet czytników należy niska waga i kompaktowy rozmiar, a także niemęczący oczu ekran. Można na nich przechowywać duże ilości publikacji i zapewniają długie działanie przy rzadkim ładowaniu.
 

Aby czytnik e-booków zapewniał komfortowe czytanie, powinien cechować się odpowiednimi parametrami.

Najważniejsze znaczenie ma ekran. Najpopularniejsze czytniki w rankingu https://www.bomi.pl/ranking-czytnikow-e-book-top-10-najlepszych-czytnikow-ksiazek/ posiadają ekrany o przekątnej od 5 do 10 cali, a za najwygodniejsze uznawane są modele 7-calowe. Istotny jest kontrast, rozdzielczość oraz typ samego ekranu. Pod uwagę należy brać wyłącznie modele z ekranem e-papierowym, który zapewnia wygodne użytkowanie. Zawartość wyświetlana na takim ekranie wygląda jak prawdziwy druk, dzięki czemu nie męczy oczu, nie odbija światła i jest w stanie długo wytrzymać po naładowaniu.

Czytnik e-book może posiadać także bardziej unowocześniony ekran, posiadający na przykład opcję dotyku lub podświetlenia.

Funkcjonalności te dodatkowo zwiększają komfort użytkowania. Przy wyborze czytnika nie trzeba przejmować się jego pojemnością, ponieważ pliki z książkami zwykle ważą bardzo mało i nawet standardowa pamięć wystarcza do przechowywania nawet kilkuset tytułów. Czytniki mogą też łączyć się z internetem i posiadają szereg dodatków, np. zakładki, indeksowanie czy słownik.


Article Tags:
·
Article Categories:
Ciekawe

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts

gardenspace.pl/meble-ogrodowe-tarasowe lampy do ogrodu kule