Rattan – materiał ponadczasowy

Rattan to materiał, który jest eksploatowany na wielką skalę na całym świecie. W niemal każdym domu znajdą się elementy wykonane właśnie z tego surowca – koszyki, meble, pojemniki czy lampy. W czym tkwi siła tego naturalnego i ekologicznego tworzywa, które od setek lat zdobi wnętrza domów i ogrody na całym świecie?

Powrót do korzeni

Rattan jest materiałem pozyskiwanym z pni palm rotangowych, którymi gęsto porastają lasy Azji Południowo – Wschodniej.  Szybko zauważono potencjał, który tkwi w palmach swobodnie uginających się w kierunki ziemi. Ze względu na elastyczność, łatwość obróbki i wytrzymałość włókien, rattan zaczęto wykorzystywać do produkcji mebli i akcesoriów. Co więcej, rattan jest materiałem w pełni ekologicznym, ponieważ palmy rotangowe rosną znacznie szybciej niż drzewa i bardzo szybko się odradzają. Wyroby z rattanu mają w sobie swoisty urok – naturalna barwa w jasnych, ciepłych odcieniach i naturalna struktura wnoszą do aranżacji nieco egzotycznej, oryginalnej nuty. Wzbogacenie salonu o meble z rattanu są najlepszą drogą do stworzenia we wnętrzu klimatu dalekich podróży po najpiękniejszych zakątkach globu.

Rattan w ogrodzie

Moda na rattan przeniknęła z wnętrz domów do zewnętrznych przyległości, czyli do ogrodów i na tarasy. Zestaw kawowy z rattanu o  ażurowej budowie harmonijnie współgra z naturalnym krajobrazem, podkreślając piękno zieleni. Na rynku dostępne są rattanowe meble ogrodowe zaprojektowane zarówno w retro stylu, jak i w nowoczesnych, minimalistycznych kształtach. Nowatorskie połączenia materiałów i nowe, świeże spojrzenie na rattan spowodowało, że coraz mocniej ugruntowuje on swoją pozycję na rynku mebli ogrodowych.


Article Tags:
· · · ·
Article Categories:
Dom i Wnętrze

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts

gardenspace.pl/meble-ogrodowe-tarasowe lampy do ogrodu kule