Ratunek dla gardła

W aptekach, ale także marketach i na stacjach benzynowych bez problemu można dostać tabletki na gardo. Oczywiście najlepiej kupować je w aptece, ponieważ można skorzystać wtedy z fachowej porady farmaceuty, bowiem tabletka tabletce nierówna.

RÓŻNE SPECYFIKI NA RÓŻNE DOLEGLIWOŚCI

Na pewno większość ludzi choć raz w życiu zażywało tabletki do ssania na gardło. Najczęściej powodem było przeziębienie lub angina. Na takie dolegliwości najlepsze są pastylki zawierające substancje przeciwzapalne i przeciwbólowe. Można tu polecić Cholisept,

CO WYBRAĆ?

Często jednak, chociaż gardło nie jest zaczerwienione i nie boli, ludzie odczuwają suchość w jamie ustnej, dokucza im chrypka i suchy kaszel. To zazwyczaj znak. że błona śluzowa jamy ustnej i gardła jest przesuszona. Należy odpowiednio zadbać o jej kondycję, ponieważ to naturalna bariera chroniąca organizm przed działaniem niekorzystnych czynników zewnętrznych. W takim przypadku najlepiej szukać tabletek do ssania na gardło, które mają właściwości nawilżające i ochronne. W składzie takich tabletek zazwyczaj znajduje się porost islandzki, który bardzo dobrze wpływa na stan jamy ustnej. Substancję tę znaleźć można znaleźć w wielu dostępnych na rynku tabletkach.

DLA KAŻDEGO COŚ SMACZNEGO

Dostępne na rynku tabletki do ssania na gardło występują w bardzo różnych smakach, więc każdy znajdzie odpowiedni dla siebie.
Pierwszą grupę stanowią pastylki o smakach owocowych. Wybór jest tu naprawdę duży – truskawkowe, porzeczkowe czy cytrynowe tabletki są dość często kupowane szczególnie dla dzieci, ale wielu dorosłych także lubi te smaki. Czasem smak owoców wzbogacony jest dodatkowo o miód.
Druga grupa tabletek do ssania na gardło to pastylki ziołowe. Dobroczynne właściwości wykazują szczególnie tymianek i podbiał, które można znaleźć w wielu tabletkach głównie o działaniu przeciwzapalnym. Nie wszystkim odpowiada ich smak, ale są też amatorzy ziół, którzy zdecydowanie wolą takie tabletki niż słodkie owocowe.

DZIECI – SPECJALNI PACJENCI

Większość tabletek na gardło dla dzieci jest przeznaczonych dla maluchów powyżej szóstego roku życia. Mniejsze mogłyby się zadławić, więc dla nich dostępne są raczej syropki.
Jak wiadomo, dzieciaki zazwyczaj marudzą, gdy muszą przyjmować leki. Z myślą o nich powstały specjalne tabletki ( zazwyczaj z napisem ” junior” ), które smakują, a nawet wyglądają jak cukierki. Zazwyczaj są one słodkie, owocowe i dzieciom bardzo smakują.
Artykuł powstał w oparciu o amteriały znalezione na Gardimax.com.pl


Article Tags:
Article Categories:
Zdrowie i Uroda

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts

http://tmfportal.org/kask-do-jazdy-konnej-zadbaj-o-swoje-bezpieczenstwo/ artexint.com.pl kb-direct.pl