Reklama w komórkach irytuje coraz bardziej

smsZe światowych badań firmy Forrester Research wynika, że taka reklama irytuje aż 79 proc. użytkowników i że komunikaty reklamowe przesyłane SMS-em są wiarygodne jedynie dla 3 proc. odbiorców.
telefony do zadań spec
Ze światowych badań firmy Forrester Research wynika, że taka reklama irytuje aż 79 proc. użytkowników i że komunikaty reklamowe przesyłane SMS-em są wiarygodne jedynie dla 3 proc. odbiorców.
Odbiór reklamy mobilnej przez użytkowników komórek jest nieprzychylny – nie ma złudzeń Robert Stalmach, dyrektor usług mobilnych w portalu Gazeta.pl.
W Polsce na pytanie, „czy chciałbyś otrzymywać reklamę mobilną” tylko 2 proc. ankietowanych odpowiada „tak”, a aż 77 proc. – „zdecydowanie nie” i „raczej nie” – mówi Stalmach.
W dodatku użytkownicy komórek, masowo niechętni reklamie, zmieniają nagle zdanie, gdy zapytać ich o to, czy dostęp do różnych atrakcyjnych treści i usług w komórkach woleliby mieć bez reklam, ale płatny, czy też darmowy, ale za to z reklamą. Wtedy oszczędność bierze górę i konieczność oglądania reklam akceptuje już kilkudziesięcioprocentowa grupa badanych. Tak wynika z różnych sondaży, w tym np. tegorocznych badań firmy KPMG w Polsce, czytamy w Gazecie.
W Polsce komórkowa reklama to branża raczkująca. Na temat wielkości rynku nie ma praktycznie żadnych danych. Wykorzystywane dziś nośniki reklamy mobilnej to przede wszystkim reklamowe SMS-y (komunikaty wysyłane niezależnie oraz dopiski doklejane do SMS-ów wysyłanych z bramek internetowych), a także m.in. sponsoring (np. możliwość wstawiania logo czy grafik sponsorów do serwisów mobilnych) oraz linki prowadzące do stron reklamodawców. – Dziś w Polsce reklama mobilna sprowadza się praktycznie wyłącznie do kampanii SMS-owych, a wartość rynku jest niewielka – mówi Robert Stalmach.
Niemniej jednak większość wydawców i operatorów komórkowych prowadzi obecnie prace nad tym, aby w 2008 r. stanąć do walki o budżety reklamowe – dodaje.


Article Tags:
· ·
Article Categories:
Technologia

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts

promiennik pufy ogrodowe taras lampa