Romantyczne patio

Pięknie zaaranżowane patio może stać się prawdziwym sercem naszego domu i ogrodu. Przywołuje ono odpoczynek w duchu hiszpańskim czy portugalskim. Do każdego ogrodu wprowadzi walor niezwykłości, romantyzmu i elegancji. Na patio stworzymy taki trochę nierealny świat, w którym oderwiemy się na chwilę od rutyny dnia codziennego.
Tradycyjne patio stanowi element architektury. Ogród powstaje niejako w budynku i stanowi jego integralną część, co wiąże się m.in. ze stylem klasycznego budownictwa hiszpańskiego. Jeśli nie mamy takiego domu, możemy stworzyć patio w ogrodzie, w pewnym oddaleniu od domu.
Nasz plac, wykonany na przykład z cegły lub kamienia naturalnego, otoczymy parkanem czy trejażami, na które puścimy wonne pnącza. Jaśmin albo róże stworzą wyjątkowo romantyczne otoczenie – piękne i pachnące. Całość kompozycji zaprezentuje się wyjątkowo, kiedy rośliny zakwitną.

Eleganckie meble na patio

Wybierzmy ekskluzywne meble ogrodowe na patio. Niech nasz zakątek przypomina elegancki hiszpański dom, urządzony z fantazją. Szykownie zaprezentują się zestawy mebli z technorattanu. Wprowadzą do przestrzeni luksus w hiszpańskim stylu.
Do zestawu mebli warto dołączyć atrakcyjny fotel wiszący oraz leżanki. Zapewnimy dodatkowe miejsca do siedzenia i leżenia. Fotel wykorzystamy też jako huśtawkę, na której pobujamy się, wyciszymy i spokojnie odpłyniemy podczas naszego wypoczynku na patio.

Nocny urok patio

Wieczorem natomiast, niech efektowne oświetlenie, wydobędzie nowy urok wykreowanego przez nas miejsca. Pomogą nam w tym atrakcyjne lampy i promienniki ogrodowe, które zapewnią też rozkoszne ciepło. Wieczorne spotkanie na patio na pewno stanie się piękniejsze, kiedy w centralnym miejscu postawimy eleganckie palenisko gazowe z drewna teakowego. Czas zatrzyma się choć na chwilę i pozwoli nam cieszyć się życiem.


Article Tags:
·
Article Categories:
Dom i Wnętrze

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts