Rośliny i kwiaty w ogrodach zimowych

Oprócz funkcji typowo wypoczynkowych ogród zimowy służy także do uprawy roślin. Często w takich pomieszczeniach znaleźć można ciekawe, rzadkie i niespotykane w naszej szerokości geograficznej rośliny egzotyczne, które w warunkach naturalnych nie przetrwałyby zimy jednak w domowym zaciszu czują się całkiem dobrze. Niekiedy w okresie letnim wystawiane są one na tarasy, by na zimę znowu zagościć w oranżerii.
Ogród zimowy idealnie sprawdza się do uprawy wszelkich roślin cytrusowych i innych południowych okazów. Odpowiednia temperatura, wilgotność oraz ilość słońca, które wpada do pomieszczenia przez oszklone ściany sprawia, że rośliny mogą nawet zakwitać i owocować. Należy zatem zadbać o właściwą wentylację i ogrzewanie oraz ewentualne zacienienie, by stworzyć roślinom i kwiatom jak najlepsze warunki do prawidłowego rozwoju.
Dobrym rozwiązaniem jest również doprowadzenie nawodnienia do wszystkich roślin, tak aby nie dopuścić do ich przesuszenia. Należy także pamiętać o stosownym nawożeniu i właściwej pielęgnacji, polegającej na usuwaniu martwych, suchych lub podgniłych liści oraz ewentualnym przycinaniu.
Warto również pomyśleć o zainstalowaniu w pomieszczeniu jakiegoś elementu wodnego. Może to być mała fontanna, oczko wodne lub kaskada. Woda bowiem tworzy specyficzny zdrowy mikroklimat, uspokaja oraz wprowadza miłą atmosferę i zwiększa komfort wypoczynku. Dzięki niej zarówno rośliny, jak i wszystkie osoby przebywające w pomieszczeniu będą czuły się dobrze i przyjemnie.
Zdjęcie zaczerpnięte z: Wintergarten ogród zimowy


Article Tags:
·
Article Categories:
Dom i Wnętrze

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts