Rowery elektryczne: coraz bardziej popularne w Polsce

Rowery z napędem elektrycznym nadal niestety nie cieszą się w Polsce tak dużą popularnością jak w krajach Europy Zachodniej. Mimo to jednak można zaobserwować, że coraz więcej osób, które interesują się rowerami z klasy premium, sięgają właśnie po rowery ze wspomaganiem elektrycznym. Jak wyglądają nowoczesne e-rowery i czym różnią się od motorowerów?

Ocenia się, że w Holandii już co piąty rowerzysta ma rower elektryczny. W Polsce niestety nie każdy z nas wie nawet jak taki rower wygląda. Warto jednak popatrzeć i zainteresować się tym modelem. Rowery elektryczne pomagają w jeździe. W przeciwieństwie do motorowerów, nie wyręczają one w całości rowerzysty. Silnik elektryczny dodaje nam tylko mocy podczas jazdy, ale nie będzie za nas jechał.

Gdzie sprawdzą się rowery elektryczne?

Elektryki doskonałe są w dojazdach pod górkę i w prowadzeniu jednośladu, gdy mamy mocno zapakowany bagażnik. Zdecydowanie rowery elektryczne kraków są pomocne osobom z ograniczoną mobilnością: osobom, które muszą codziennie dojeżdżać do pracy właśnie rowerem i nie chcą nadmiernie się zmęczyć przed wejściem do biura. Doskonale są również dla osób, które mają problemy z pełnym ruchem, czyli dla osób starszych i schorowanych. Doceniają je również kobiety w ciąży, ale też wyczynowi sportowcy, którzy chcą powiększyć swoje zasięgi. Rower elektryczny w prosty sposób to zapewnia.

Jak zbudowane są rowery elektryczne?

Rowery elektryczne swoją budową nie różnią się znacznie od rowerów tradycyjnych. Na kierownicy zamontowane są monitorki, na których znajdują się wskaźniki związane z generowaniem mocy elektrycznej. Wzdłuż jednej z ram roweru przytwierdzone są baterie, które ładuje się w dwie lub trzy godziny do pełna. Pobór prądu w nowoczesnych akumulatorach do rowerów elektrycznych jest niewielki.

Więcej informacji znajdziesz na stronie rowery elektryczne kraków – AGASPORT

Silniki w rowerach elektrycznych: korbowe i w piaście

Silniki w rowerach elektrycznych są dwojakiego rodzaju: w jednych instaluje się silnik umieszczony w piaście, w innych silniki w mechanizmach korbowych. Pierwszy rodzaj jest zdecydowanie tańszy,a le drugi – silniki korbowe są polecane osobom , które używają rowerów elektrycznych do jazdy po wymagającym terenie. Rowery trekkingowe powinny mieć, poza specjalnym silnikiem, również opony wyposażone w bieżniki oraz nieco większą wagę od tradycyjnych modeli dojazdowych/miejskich.

Podsumowanie

Wbrew obawom, rowery elektryczne kraków wcale nie rozleniwiają ludzi. Wręcz przeciwnie – pomagają rozwijając sprawność fizyczną dzięki temu, że dają możliwość znacznego zwiększenia dystansu. Gdy wycieczki rowerowe są prostsze, wówczas rowerzyści chętniej się na nie decydują.


Article Tags:
·
Article Categories:
Ciekawe

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts

lampy do ogrodu kule gardenspace.pl/meble-ogrodowe-tarasowe