Rozliczenie podatku z Niemiec w Polsce – co musimy wiedzieć?

Rozliczenie podatku z Niemiec w Polsce niektórym może wydawać się ciężkie do wykonania. Jeżeli jednak zapoznamy się z odpowiednimi informacjami, będziemy wiedzieć jak mamy postępować, aby móc prawidłowo złożyć dokumenty i odzyskać chociaż część swoich pieniędzy.

Rozliczenie podatku z Niemiec w Polsce – zastosowanie zasady

Wykonując rozliczenie podatku z Niemiec w Polsce musimy pamiętać o wykonaniu jej w oparciu o tzw. zasadę zwolnienia z progresją. Podczas składania deklaracji po polskiej stronie musimy złożyć ją z zastrzeżeniem tzw. progresji podatkowej. Taka deklaracja ma zastosowanie w przypadku, jeżeli osiągamy inne dochody oprócz tych polskich. Ludzie bardzo często na krótki, sezonowy okres wyjeżdżają do Niemiec za pracą pozostawiając całe swoje życie w Polsce. Potem wracają tutaj i z odpowiednimi dokumentami muszą zgłosić się do Urzędu Skarbowego.

Polski rezydent i jego prawa

Polski rezydent musi rozliczyć się z dochodów uzyskiwanych w kraju i za granicą. Dopiero w momencie utraty tego tytuły, deklaracja podatkowa nie musi być złożona w polskim urzędzie. Utrata tytuły polskiego rezydenta następuje w momencie przeniesienia swojego życia do innego kraju. Muszą również zaniknąć polskie dochody z których nie trzeba będzie rozliczać się w naszym kraju. Rozliczenie podatku z Niemiec w Polsce można ze spokojem zrobić nawet do 4 lat wstecz. Będąc polskim rezydentem musimy dokonać takiego rozliczenia, dzięki czemu żaden urząd nie będzie nas ścigał za niedopełnienie swoich obowiązków. 


Article Tags:
·
Article Categories:
Biznes

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts