Rynek nieruchomości luksusowych w Krakowie

Kraków zaraz po Warszawie jest drugim co do wielkości rynkiem mieszkaniowym w Polsce. Nie powinno to dziwić. Kraków jest największym ośrodkiem edukacyjnym, biznesowym oraz przemysłowym w swoim regionie. Nie zapominajmy również o historycznych konotacjach. Przez stulecia Kraków był przecież stolicą naszego kraju.

Rynek nieruchomości w Krakowie

Ceny nieruchomości w Krakowie od 2015 roku systematycznie idą w górę. Kraków zaraz za Warszawą jest drugim miastem w Polsce, w którym 1 mkw nieruchomości kształtuje się na poziomie 6 600 zł. Wynika to rzecz jasna z dużej liczby mieszkańców. Kraków zamieszkiwany jest przez ponad 700 tys. mieszkańców. Do tego trzeba dodać studentów oraz przedsiębiorców wynajmujących mieszkania w Krakowie. Ogromne zapotrzebowanie na nieruchomości odbija się również na cenach mieszkań luksusowych dostępnych w Krakowie. Na luksusowe domy w Krakowie również panuje ogromne zapotrzebowanie.

Ceny nieruchomości luksusowych w Krakowie

Za apartamenty w Krakowie zapłacimy nawet 20 tys. zł za 1 mkw. Nie trzeba być specjalistą od rynku nieruchomości by stwierdzić, że najdroższe są nieruchomości luksusowe zlokalizowane w centrum Krakowa. Mowa głównie o śródmieściu i Starym Mieście. Ogólnie rzecz biorąc ceny za nieruchomości luksusowe w Krakowie zaczynają się już od 8500 zł za 1mkw. Do tego trzeba dodać osiedle w Krakowie takie jak Krowodrza, Podgórze czy Zwierzyniec. To właśnie w tych lokalizacjach powstaje najwięcej nowych budynków oferujących apartamenty na wynajem oraz sprzedaż. Popularność tych dzielnic wynika z ich bliskiego położenia wokół centrum miasta.

Czym powinna wyróżniać się nieruchomość luksusowa?

Oczywiście lokalizacja to tylko jeden z wyznaczników nieruchomości luksusowych. By mieszkanie mogło zostać uznane za luksusowe musi spełniać odpowiednie wymagania. Przede wszystkim powinno być wykonane w wysokim standardzie. Po drugie musi charakteryzować się odpowiednim metrażem. Z reguły apartamenty w Krakowie zlokalizowane są w nowym budownictwie. Ogromnym zainteresowaniem cieszą się również stare osiedle w Krakowie gdzie zlokalizowanych jest najwięcej zabytków. Budynek powinien być jednak w dobrym stanie technicznym.

Najnowsze realizacje apartamentów

W Krakowie z łatwością więc znajdziemy apartamenty z klasy premium – http://techniq.pl/prestige-city/. Należą do nich również luksusowe domy w Krakowie. W tym mieście znajdziemy nieruchomości o wyjątkowym, nietuzinkowym charakterze. W żadnym innym mieście polski konotacje historyczne nie są tak ważne jak właśnie tutaj. Ciekawym przykładem apartamentów w Krakowie jest najnowsza inwestycja o nazwie Angel Wawel. Klienci będą mogli wybierać pośród 700 – metrowych apartamentów. Apartamenty powstały w starym budynku klasztornym pochodzącym jeszcze z XVI wieku.


Article Tags:
·
Article Categories:
Ciekawe

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts