Samochód ciężarowy – rodzaje naczep

W samochodach ciężarowych wyróżniamy kilka rodzajów naczep (przyczep):

  1. Naczepa (przyczepa) typu firanka. Samochód z naczepą typu firanka posiada skrzynię ładunkową, która przypomina trochę budowę plandeki. Jednak podstawowa różnica polega na przystosowaniu firanki do załadunku, która rozsuwa się w bok po ściankach tak jak firanka w oknie, stąd właśnie nazwa konstrukcji. Rozwiązanie to pozwala na szybki i prosty załadunek i rozładunek towarów, nawet wówczas, gdy towar znajduje się pośrodku naczepy. Naczepa firanka jest zatem bardzo wygodna i łatwa w użyciu.
  2. Naczepa (przyczepa) typu plandeka. Samochód z naczepą typu plandeka posiada skrzynię ładunkową ze stelażem, na którym umieszczona jest plandeka. W tego rodzaju pojazdach załadunek bądź rozładunek może przebiegać zarówno bokiem, jak i tyłem lub nawet górą.

Dwie powyższe rodzaje naczep określane są jako naczepy standard. Podstawowe wymiary załadunkowe naczep standard wynoszą odpowiednio: długość do 13.62 m, szerokość 2,48 m, wysokość 2.80 m oraz ładowność maksymalnie do 24 ton.

źródło zdjęcia: poltrans24h.pl

  1. Samochód wyposażony w windę. Winda mocowana jest w tylnej części pojazdu, w której przeprowadza się załadunek bądź rozładunek. Samochody tego typu są bardzo przydatne, gdy na miejscu załadunku i rozładunku nie ma rampy lub doku przeładunkowego. Samochody te na ogół w swoim wyposażeniu posiadają wózek widłowy (silnikowy lub ręczny). Auta tego rodzaju wykorzystywane są najczęściej przy rozwożeniu produktów do punktów detalicznych.

Oparte na danych z witryny www.Gawlik.pl Sprzedaż naczep


Article Tags:
Article Categories:
Ciekawe

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts

http://tmfportal.org/funkcjonalny-naroznik-do-ogrodu/ artexint.com.pl https://bhtm.org/kupujesz-uzywany-samochod-sprawdz-jego-wyposazenie-po-vin/