Samodzielne lakierowanie felg

Felgi są takimi elementami, które niezwykle łatwo jest zarysować. Ponadto, ulegają niezwykle szybko pobrudzeniu. Stąd też niezbędne jest ich regularne lakierowanie. Jak to robić, aby efekt był zadowalający? Czy można sobie poradzić bez pomocy doświadczonego fachowca?

Jak zacząć?

Wydaje się, że zacząć należy od zakupu wszystkiego, co może się przydać podczas lakierowania. Dlatego też, konieczne jest na pewno wyposażenie się w lakier do felg. Ponadto, przydatna będzie również szpachla oraz szlifierka. Dla skuteczniejszego i szybszego czyszczenia felg warto zaopatrzyć się w myjkę działającą pod ciśnieniem.
Kiedy ma się już wszystko można przejść do działań renowacyjnych, które należy rozpocząć od mycia felg. Jest to etap, którego nie można pominąć ani bagatelizować. Należy dopilnować, aby na powierzchni felgi nie pozostała ani odrobina brudu. W przeciwnym razie, niemożliwe będzie równe nałożenie lakieru do felg i efekt pracy nie będzie zadowalający.

Kilka etapów pracy

Niewątpliwie, lakierowanie felg składa się z kilku etapów. Kiedy felga zostanie solidnie umyta, należy ją wyszlifować. Później zaś przychodzi czas na nakładanie szpachli praz kolejne szlifowanie. Na tym etapie czynności powinny być wielokrotnie powtarzane. Nakładanie szpachli i następujące po nim szlifowanie można przerwać dopiero wtedy, gdy powierzchnia felgi jest już wystarczająco płaska.
Po zakończeniu tych wszystkich prac wstępnych, które jednak mogą zająć trochę czasu, należy rozpocząć nakładanie lakieru do felg. Dzisiaj do wyboru są różnorodne lakiery do felg. Wydaje się, że w przypadku amatorów najlepiej sprawdza się lakier do felg w sprayu. Niemniej jednak, dostępny jest on również w innych formach.

Etap nakładania lakieru do felg

Wydaje się, że jest to zdecydowanie najważniejszy etap. Z drugiej jednak strony, nie ma mowy o właściwym nałożeniu lakieru do felg, jeśli wcześniej nie wyszlifuje się w odpowiedni sposób ich powierzchni. Ponadto, należy pamiętać o skorzystaniu z trzech typów lakieru do felg.
Niewątpliwie, bardzo ważny jest lakier do felg nazywany podkładowym. To na niego nakłada się warstwy właściwego lakieru. Dobrze jest stworzyć kilka warstw właściwego lakieru do felg dla lepszego efektu. Ponadto, powinno się go jeszcze dodatkowo zabezpieczyć zewnętrzną warstwą lakieru bezbarwnego.
Lakier do felg kupisz na Lakiery24.com


Article Tags:
·
Article Categories:
Ciekawe

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts