Skok z instruktorem

Na fali zwiększonego zainteresowania Polaków aktywnością fizyczną, coraz popularniejsze stają się ostatnio różnego rodzaju sporty ekstremalne. Dreszczyk emocji, przypływ adrenaliny i przyspieszone bicie serca to coś, bez czego coraz więcej z nas nie wyobraża sobie normalnego funkcjonowania. Dobrym przykładem są skoki w tandemie, z instruktorem.

Skok w tandemie – co to w ogóle jest?

O tym czym są skoki spadochronowe, wiedzą wszyscy – na czym to polega, mniej więcej jak wygląda. Nie wszyscy jesteśmy natomiast świadomi, że skakanie, także czysto sportowe, wymaga przejścia szeregu wnikliwych badań i odpowiednich kursów – w końcu w powietrzu będziemy zdani tylko i wyłącznie na siebie a jakikolwiek, nawet najdrobniejszy błąd, może okazać się fatalny w skutkach.
Skoki w tandemie to dobre rozwiązanie dla tych wszystkich, którzy chcieliby choć raz w życiu poczuć jak to jest być tam w górze, w powietrzu i spoglądać na świat u swoich stóp. Podczas takiego skoku będziemy przypięci do instruktora przy pomocy specjalnej uprzęży, dlatego też jest to rozrywka dostępna praktycznie dla każdego.

Gdzie skakać?

Przede wszystkim warto zadbać o to, żeby ośrodek, w którym oddamy nasz pierwszy skok był Certyfikowanym Ośrodkiem Szkolenia Lotniczego. To bardzo istotny punkt, o którym w żadnym wypadku nie możemy zapomnieć – w końcu w grę wchodzi tutaj nasze własne bezpieczeństwo. Na naszym rodzimym rynku działa wiele tego rodzaju firm, a ich oferta jest bardzo bogata, dlatego warto się z nią zapoznać i wybrać taką, która najbardziej odpowiada naszym preferencjom.
Ogólny koszt różni się w zależności od kilku czynników. Przede wszystkim – wysokość skoku. Zazwyczaj spotkać możemy się ofertami proponującymi skoki w tandemie z wysokości 3000m lub 4000m. Podstawową różnicą jest tutaj czas tzw. swobodnego spadania, czyli czas przed otworzeniem spadochronu. Dla skoków z 4000m zazwyczaj trwa to około minuty, po czym następuje lot na otwartym już spadochronie (około 10. minut). Rzecz jasna skoki z większych wysokości są nieco droższe.

Pamiątka na całe życie

Co istotne, większość ośrodków proponuje możliwość nagrywania naszych skoków. Odbywa się to dodatkową opłatą i realizowane jest dwojako – kamerzysta może lecieć obok skoczka, twarzą w twarz, i nagrywać jego poczynania, ewentualnie zdarza się też, że to instruktor ma na ręce zamontowaną kamerkę, rejestrując cały skok pasażera. W przypadku, w którym z jakichkolwiek przyczyn nagranie filmu nie powiedzie się, możemy spodziewać się zwrotu kosztów – przy czym tyczy się to tylko opłat za filmowanie, sam skok się bowiem odbył.
Takie nagranie jest doskonałą pamiątką, którą można pochwalić się przed rodziną czy znajomymi. Dlatego też skoki w tandemie często wykupowane są w charakterze niebanalnego, z pewnością oryginalnego oryginalnego prezentu.
Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami ze Strefy Silesia z Gliwic


Article Tags:
·
Article Categories:
Ciekawe

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts