Skomponuj opowieści z fotokalendarzem

Opowiadanie tworzy nas samych, decyduje o naszej podmiotowości, co potwierdza pojęcie tożsamości narracyjnej. Opowiadamy swoje historie, żeby lepiej siebie zrozumieć, żeby nadać lub odkryć sens, żeby oswoić lęki, żeby zbliżać się do szczęścia. Jednocześnie tworzymy historie dla siebie i dla bliskich. Snujemy coś w rodzaju wielkiej opowieści biograficznej, w ramach której zamykamy wszelkie smutki i radości.

Serdeczne historie dla siebie

Opowiadamy głównie sobie, bo w ten właśnie sposób nadajemy wartość temu, co nam się przydarza w strumieniu życia. Autorefleksja dokonuje się właśnie poprzez snucie historii. Można to robić w myślach czy na przysłowiowej kartce papieru (dzisiaj – raczej na ekranie komputera).
Doskonałym sposobem na uchwycenie własnej narracji są fotokalendarze CEWE, które układają się w dowolną opowieść. Nie tylko pomyślimy o naszej historii, ale także ją zilustrujemy prywatnymi zdjęciami dopasowanymi do miesiąca. W ten sposób powstanie opowieść o nas samych i dla nas samych. Na cewe.pl znajdziemy wiele pomysłowych sposobów na efektowne oprawienie i wykorzystanie fotografii w celu prezentacji własnej opowieści życiowej.

Serdeczne historie dla najbliższych

Wspaniale, kiedy nasza historia jest dla nas czytelna i spójna. Świetnie, kiedy w domowym zaciszu oglądamy prywatny fotoalbum czy czytamy stare zapiski w pamiętniku. Ale opowiadamy nie tylko dla siebie – także dla najbliższych. To z nimi właśnie zawsze warto się spotkać, porozmawiać, przypomnieć o ważnych sprawach, snuć wspólną opowieść.
Nikt nie żyje w pustce. Żeby egzystencjalna opowieść była naprawdę sensowna, musimy włączać do niej ludzi, których kochamy, którzy są na nas ważni. To oni stają się bohaterami naszej historii, ale także słuchaczami. Taki krąg wspólnego przeżywania i opowiadania ma prawdziwy sens.


Article Tags:
·
Article Categories:
Ciekawe

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts

https://gardenspace.pl/meble-ogrodowe-tarasowe lampy do ogrodu kule