Skrzyniopalety plastikowe – czy warto w nie inwestować?

W przypadku wielu gałęzi przemysłu i rolnictwa niezbędne jest mądre gospodarowanie przestrzenią magazynową oraz dobrze zorganizowany transport towarów. Wiele produktów przechowywanych jest w skrzynkach lub skrzyniopaletach. Tego rodzaju pojemniki pozwalają w jak najlepszy sposób ułożyć towar w pojeździe, ale również rozłożyć go w magazynach.
Rodzaje skrzyń i skrzyniopalet
Najczęściej można spotkać skrzynie wykonane z drewnianych desek oraz skrzynki i skrzyniopalety plastikowe (zobacz: http://www.utzgroup.com.pl/pl/produkty/produkty-standardowe/skrzyniopalety/). Każdy z tych produktów ma swoje zalety, ale ma również wady. Warto zapoznać się z nimi przed zainwestowaniem w zakup jakichkolwiek pojemników mających ułatwić przewożenie i magazynowanie towarów.
Skrzynki drewniane
Skrzynki wykonane z drewnianych deseczek są jedną z najtańszych opcji. Najczęściej do ich wykonania wykorzystuje się odpady drewniane, stąd nierzadko można zauważyć sęki czy pęknięcia na poszczególnych elementach skrzynek. Drewniane pojemniki są przewiewne, stąd też chętnie wykorzystuje się je do transportu owoców i warzyw. Ich niewątpliwą zaletą jest cena, a wadą często powstające uszkodzenia oraz trudne czyszczenie. Wybierając pojemniki wykonane z drewna trzeba się liczyć z tym, że często są one jednorazowego użytku. Jeśli zostaną zniszczone konieczna bywa wymiana starych skrzynek na nowe, co wiąże się z kolejnymi wydatkami.
Skrzyniopalety plastikowe
Nieco nowocześniejszym odpowiednikiem skrzynek drewnianych są skrzyniopalety wykonane z tworzywa sztucznego. Materiał, z jakiego zostały wykonane te pojemniki uzależniony jest od ich przeznaczenia. Najczęściej wykorzystywanym do budowy palet tworzywem jest polietylen lub polipropylen. Oba te tworzywa są dopuszczone do kontaktu z żywnością, dzięki czemu można z nich korzystać w różnych gałęziach gospodarki. Skrzyniopalety plastikowe są niestety kosztowniejsze niż skrzynki drewniane, jednakże wydatek ten szybko się zwraca. Główną zaletą pojemników wykonanych z tworzyw sztucznych jest możliwość wielokrotnego użytku. Tworzywa te są znacznie odporniejsze niż deseczki z drewna, a dodatkowo można je myć oraz dezynfekować. Dzięki tym zaletom skrzyniopaleta może być wykorzystana powtórnie nawet wtedy, gdy zostanie mocno zabrudzona.
Jak zatem można zauważyć możliwość długotrwałego użytkowania sprawia, że koszty poniesione na zakup plastikowych pojemników w ostatecznym rozliczeniu są znacznie niższe niż konieczność ciągłego uzupełniania zapasów skrzynek drewnianych.


Article Tags:
·
Article Categories:
Technologia

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts

lampy do ogrodu kule https://gardenspace.pl/meble-ogrodowe-tarasowe