Spełnij marzenie o własnym domu!

Budowa domu to dla większości Polaków urzeczywistnienie marzeń o niezależności oraz większej przestrzeni życiowej. Aby wybudować dom nie potrzeb już wielu lat – jak bywało to dawniej, w przypadku naszych dziadków i rodziców. Zmiana ta wynika ze znacznie łatwiejszej procedury kupna ziemi, jak również z faktu, że materiały są ogólnodostępne. Współcześnie problemem może okazać się zbyt duży wybór materiałów – często nie wiemy, jakie tworzywa okażą się najlepsze w przypadku naszej budowy!

Projekty domów – co wybrać?

Od czego rozpocząć budowę? Jeśli posiadamy już odpowiednią działkę konieczne jest przede wszystkim posiadanie szczegółowego projektu naszego przyszłego domu. Obecnie mamy dwie możliwości na jego nabycie. Pierwsza to udanie się do biura projektowanie i zamówienie projektu tworzonego od zera. W czasie kilku tygodni architekt stworzy dla nas dom naszych marzeń, uwzględniając ważne dla nas aspekty (ułożenie okien, drzwi, rozmieszczenie pomieszczeń, etc.). Wadą tego rozwiązania jest czas, jaki poświęcimy na projekt oraz poprawki – najczęściej jest to kilka tygodni. Dodatkowo musimy liczyć się również z wysoką ceną. Osoby pragnące nieco zaoszczędzić mają jednak alternatywę – są to gotowe projekty domów jednorodzinnych, tworzonych z myślą o ogólnych potrzebach kupujących. Projekty tego typu znajdziemy w wysokiej klasy agencjach architektonicznych. Najczęściej oferują one domy jednokondygnacyjne i piętrowe, z możliwością zaadaptowania poddasza na część użytkową.

Dom drewniany – warto czy nie?

Alternatywą dla tradycyjnych projektów domów murowanych są domy w systemie kanadyjskim. Budownictwo lekkie z roku na rok staje się w Polsce coraz bardziej popularne. Zaletą innowacyjnych metod budowania jest zdumiewająco krótki czas realizacji, niski koszt inwestycji i utrzymania domu oraz wysoka energooszczędność budynków. Ponadto, katalog domów drewnianych pełen jest nowoczesnych projektów zachwycających niebanalnym designem.
 


Article Tags:
· · · ·
Article Categories:
Dom i Wnętrze

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts