Susz z warzyw niezbędny w każdej kuchni

W czasach, kiedy zwraca się szczególną uwagę na zdrowe produkty spożywcze, prym wiodą wszelkiego rodzaju owoce i warzywa. Szczególnie te drugie są to źródła największej ilości witamin, nie są kaloryczne i można je dodawać do praktycznie każdej potrawy. Marchewka, pietruszka i cebula to niezastąpione składniki smacznych i zdrowych zup.

Suszone warzywa bez polepszaczy smaku

Najczęściej kupowane przez konsumentów są świeże warzywa, jednak ich wadą jest krótka trwałość. Alternatywą dla nich są mieszanki warzyw krojone i zamrożone, które można wrzucić do garnka tuż po wyjęciu z opakowania. Jednak i to rozwiązanie nie jest najlepsze, ponieważ podczas obróbki termicznej wytrąca się część witamin. Obecnie najlepszym rozwiązaniem jest susz warzywny. Są to nie tylko mieszanki ususzonych jarzyn, ale także pojedyncze warzywa z dodatkiem aromatycznych ziół. Niektóre z nich są dedykowane do konkretnej zupy. Główną zaletą suszu warzywnego jest brak obecności soli i polepszaczy smaku. Jednak, aby się upewnić, kupując produkt po raz pierwszy, należy zapoznać się z załączoną etykietą.

Przechowywanie i sposób użycia

Kolejnym plusem, który posiada susz warzywny jest łatwość przechowywania. Są to zazwyczaj foliowe, niewielkie torebki, które można postawić na półce z przyprawami. Nawet po otwarciu nie stracą swoich właściwości, mają długi termin przydatności do spożycia, a w wysuszonej formie, zajmują niewiele miejsca. Wystarczy wsypać go do wody i gotować przez kilkanaście minut, żeby uzyskać niepowtarzalną kompozycję smaków oraz prawdziwą bombę witaminową. W ten sposób można także zaoszczędzić czas przeznaczony na płukanie i krojenie. W skład suszu warzywnego wchodzą przeważnie jarzyny tj. marchew, cebula, seler lub por oraz różnorodne zioła korzenne i przyprawowe, w szczególności aromatyczny lubczyk czy majeranek.

Zastosowanie suszonych warzyw w kuchni

Można powiedzieć, że susz warzywny posiada same zalety. Posiada wiele składników odżywczych, łatwo się go używa i przechowuje. Jest to zarówno idealna podstawa do zupy jarzynowej, jak też i doskonały dodatek do dań mięsnych oraz sosów. Jego skład zawiera tylko warzywa, bez ulepszaczy, a cena jest konkurencyjna, biorąc pod uwagę gotowe przyprawy na bazie soli.

Artykuł powstał we współpracy z Suszarniczą Spółką Ogrodnik S.A.


Article Tags:
Article Categories:
Ciekawe

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts

https://gardenspace.pl/meble-ogrodowe-tarasowe http://tmfportal.org/kask-do-jazdy-konnej-zadbaj-o-swoje-bezpieczenstwo/ http://ntumobile.org/ac-w-wariancie-serwisowym-czy-to-sie-oplaca/