Świat zmieniających się technologii

Postęp technologiczny to jeden z podstawowych warunków rozwoju współczesnego człowieka. Szczególnie wyraźnie widać to, na przykładzie ostatnich 100 lat, kiedy technika poszła do przodu aż tak bardzo mocno, że człowiek przeniesiony z 1918 r. do czasów dzisiejszych z pewnością byłby całkowicie zagubiony, otwierając szeroko oczy ze zdumienia na każdą nowość, jaką dane byłoby mu zobaczyć.
A nowinki technologiczne pojawiają się przecież coraz częściej i to na każdym kroku. Nie ma praktycznie dnia, który nie przyniósłby jakiegoś nowego gadżetu, który odkrywałby całkowicie nowatorskie rozwiązania technologiczne. Rozwój trwa więc w trybie ciągłym, nie zatrzymując się ani na chwilę.

Ma to oczywiście swoje dobre i złe strony

Dobre zmierzają w zasadzie do poprawy ogólnej jakości codziennego życia ludzi. Tempo życia jest przecież coraz szybsze, więc każde odciążenie od niemiłych obowiązków stanowi dużą wartość.
Śledząc nowinki technologiczne można dojść do wniosku w każdej dziedzinie życia, choćby wyglądającej na najbardziej nawet skostniałą, dałoby się wymyślić coś nowego, co zmieni postrzeganie pewnych spraw i ułatwi wypełnianie związanych z nim obowiązków. Przykłady tego można mnożyć na pęczki, a dowodem może być ilość wniosków patentowych, składanych rokrocznie do urzędu patentowego.
Jedną z takich nowinek ostatnich lat, bardzo znaczących dla codziennego życia, jest tzw. inteligenty dom. W skrócie opisując jest to dom, którego poszczególnymi systemami zarządza zaprogramowany w odpowiedni sposób komputer. Co więcej właściciel ma możliwość wpływania na dziejące się procesy w sposób zdalny, czyli np. może zmienić ustawienie temperatury ogrzewania za pośrednictwem smartfona lub też zdecydować o otwarciu drzwi dla osoby stojącej przed nimi, ale nie posiadającej klucza.

Nowinki wszelkiego rodzaju mają więc za zadanie ułatwienie codziennego życia

Nieumiejętnie użytkowane, bez zachowania należytych środków ostrożności mogą jednakże wywołać skutek odwrotny, a więc w znaczny sposób skomplikować to, co w jest w największym stopniu banalne.


Article Tags:
·
Article Categories:
Ciekawe

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts

gardenspace.pl/meble-ogrodowe-tarasowe lampy do ogrodu kule