Sztuka koncentracji

Koncentracja na danym zagadnieniu czy temacie – to naprawdę trudna sztuka. Jak skupić się na wykonywanej przez nas pracy tak, żebyśmy wykonali ją perfekcyjnie i szybko? Czy można wyćwiczyć swój umysł tak, żeby w różnych warunkach funkcjonował bez zarzutu? Czy możliwe jest opanowanie trudnej sztuki koncentracji?

Umysł jako narzędzie

Możemy przygotować nasz umysł do skupienia się na danym temacie, nawet jeśli rzeczywistość podsuwa nam wiele atrakcji, kiedy utrudnia pracę intelektualną. Istotną rolę odgrywają ćwiczenia na koncentracje. Eksperci z Więcej niż Edukacja proponują szereg ćwiczeń tego typu, które doprowadzą naszą zdolność koncentracji do perfekcji. Będziemy w stanie skupić się w różnych okolicznościach.

Co sprzyja koncentracji

Jeśli natomiast mamy możliwość zorganizowania sobie doskonałych warunków do pracy umysłowej, zróbmy to, nawiązując do porad specjalistów. Zadbajmy zatem o kilka spraw, które zdecydowanie ułatwią nam koncentrację. Należą do nich m.in.:

  • cisza,
  • porządek,
  • organizacja,
  • ustalenie priorytetów,
  • odpoczynek,
  • wyznaczenie etapów działania.

Jeśli to możliwe, odsuńmy od siebie wszystkie sprawy, które mogą poczekać. Wyznaczmy sobie główny cel i podzielmy pracę na mniejsze etapy. Nie pozwólmy, żeby nasz umysł się nudził i poszukiwał zastępczych tematów. Zaangażujmy go w stu procentach w wykonanie zadania.
 
 
 
 
 


Article Tags:
· · · ·
Article Categories:
Biznes

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts

gardenspace.pl/meble-ogrodowe-tarasowe lampy do ogrodu kule