Trudne początki, czyli pierwsza praca

Okres matur to burzliwy czas w życiu każdego nastolatka, który wkracza w dorosłe życie. Po egzaminie dojrzałości trzeba stawić czoła nadchodzącej przyszłości i zastanowić się, jak dalej pokierować swoim życiem. Niektórzy szczęśliwcy mają ściśle ukierunkowane plany i zaraz po odebraniu maturalnych wyników kierują swoje kroki na wymarzoną uczelnię, żeby za pięć lat rozpocząć karierę prawnika czy lekarza. Co zrobić, kiedy nie wiesz, którą ścieżkę wybrać? Mamy kilka rad!

Przerwa na przemyślenia

Coraz większa rzesza młodych osób kończących szkołę decyduje się na tak zwany „gap year”, czyli roczną przerwę od nauki. Z pozoru wydawać się może, że to marnotrawstwo cennego czasu – nic bardziej mylnego. Nie chodzi o to, żeby wolny rok wykorzystać na bezczynne siedzenie na kanapie w domu, ale przeznaczyć go na kreatywne poszukiwanie siebie, aktywny wypoczynek od nauki i możliwość zarobienia dodatkowych pieniędzy. Może to najlepszy czas, żeby wreszcie zwiedzić kawałek świata autostopem albo zająć się wolontariatem? Możliwości jest naprawdę wiele.

Studia? Niekoniecznie

Przyzwyczailiśmy się do tego, że naturalnym krokiem po szkole są studia. Ale czy na pewno? Badania dowodzą, że na rynku pracy pożądani są fachowcy – technicy, niekoniecznie absolwenci studiów wyższych, szczególnie ci kształcący się w humanistycznych kierunkach. Fachowy, profesjonalny kurs wystarczy, żeby zdobyć wymarzoną posadę. Od kilku lat szczególnie „w cenie” są informatycy. Żeby posiąść cenne i pożądane na rynku pracy umiejętności, nie musisz zapisywać się na kosztowny i długotrwały kurs.  Skorzystaj z możliwości, jakie niesie ze sobą technika i skorzystaj z kursu online! Nowoczesne szkolenia, takie jak kurs Python, w przystępny sposób nauczą Cię zasad programowania.


Article Tags:
· ·
Article Categories:
Ciekawe

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts

lampy do ogrodu kule https://gardenspace.pl/meble-ogrodowe-tarasowe