Tusz oryginalny, zamiennik, czy regenerowany?

Zakup tuszy do drukarki nie jest tak prosty jak mogłoby się to wydawać. Dostępne jest wiele opcji. Tusze oryginalne, regenerowane oraz zamienniki – na pierwszy rzut oka wyglądają dokładnie tak samo. Mają za to bardzo różne ceny. Co wybrać, żeby nie żałować?

Tusze oryginalne

Oryginalne tusze to najlepsze tusze do drukarek. Są stworzone z myślą o poszczególnych modelach, więc nie ma szans na to by wystąpiła między nimi jakakolwiek niekompatybilność. Jakość wydruku jest zawsze taka sama i nie powinna budzić żadnych zastrzerzeń.Oryginalne tusze chronią głowicę drukarki przed zniszczeniem, bo zawierają substancje, które zapobiegają zasychaniu oryginalnego tuszu, wewnątrz niej. Korzystanie z oryginalnych tuszy jest podstawą do korzystania z napraw gwarancyjnych.Minusem oryginalnych tuszy jest ich cena. Każda wymiana tuszu może okazać się nie lada wyzwaniem dla portfela. Warto, więc zastanowić się, czy warto. Jeżeli nie drukujemy zbyt dużo, to z całą pewnością opłaca się wydać większą kwotę raz na kilka miesięcy, bo jest to pewny sposób na utrzymanie drukarki w dobrej kondycji.

Zamienniki

Są ciekawą alternatywą dla tuszy oryginalnych. Na pierwszy rzut oka niczym się od siebie nie różnią. Drukują tak samo wydajnie i w takiej samej jakości jak tusze oryginalne. Warto jednak, stawiać na ich dobrą jakość. Kupno najtańszego zamiennika na rynku, może zakończyć się kupnem nowej drukarki.Zamienniki są rozwiązaniem dla osób, które drukują dużo lub bardzo dużo. Dzięki temu zapobiega się zasychaniu tuszy we wnętrzu drukarki. Czyszczenie głowicy jest dość kłopotliwe, więc lepiej go uniknąć.Można też zastosować system przemienny. Używać zamienników tuszy – np. dwie lub trzy wymiany z rzędu, a potem użyć tuszu oryginalnego. Więcej informacji znajdziesz na stronie https://print24.com.pl/c/25/tusze-oryginalne.html.

Tusze regenerowane

Regeneracja tuszy polega na oczyszczeniu wkładu i przeznaczeniu go do recyklingu. Pusty pojemnik należy dokładnie oczyścić z resztek atramentu oraz dokonać ewentualnych napraw. Jest to proces dość czasochłonny i wymaga specjalistycznego sprzętu, ale zajmuje się nim wiele firm działających stacjonarnie i online. Jakość regenerowanego tuszu zależy od fachowości i solidności firmy, która go wykonała. Znaczenie ma też jakość atramentów, którymi zostały napełnione regenerowane pojemniki. Im tusz był lepszy, tym będzie bardziej wydajny, a jakość wydruku – bliższa ideałowi.Tusze regenerowane są tańsze niż te oryginalne. Dodatkowo wykorzystują pojemniki, które były przeznaczone do śmieci, więc przyczyniają się do ochrony środowiska naturalnego.


Article Tags:
·
Article Categories:
Technologia

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts

parasole tarasowe oświetlenie led ogród lampa palenisko na taras