Uwaga na autostopowiczów!

Wakacyjna aura sprawiła, że na ulicach można coraz częściej spotkać autostopowiczów, dlatego wszyscy kierowcy powinni być w tym okresie bardziej ostrożni.

Można dostać mandat

Autostopowicz, który zatrzymuje pojazdy na drodze ekspresowej lub autostradzie naraża siebie oraz wszystkich wokół na niebezpieczeństwo, za co może otrzymać mandat w wysokości 50 zł. Samochody na tego typu drogach jadą z dużą prędkością więc mogą nie zauważyć pieszego co doprowadzi do nieumyślnego wypadku.
Żaden kierowca nie powinien zatrzymać się na drodze ekspresowej lub autostradzie, ponieważ byłoby to bardzo niebezpieczne z uwagi na pędzące za nim z dużą prędkością samochody.
Przepisy prawa jasno określają, że zatrzymanie się na tego typu drogach poza wyznaczonym obszarem jest niezgodne z przepisami, a za takie wykroczenie kierowca może otrzymać 300 zł mandatu.

Można skorzystać z aplikacji mobilnej

Na urządzenia mobilne dostępne są aplikacje dla autostopowiczów, które po zalogowaniu pokażą informacje o położeniu osoby szukającej transportu wszystkim kierowcom korzystającym z programu. Żeby skorzystać z aplikacji należy się zarejestrować, dodatkowo kontakt odbywa się droga telefoniczną. Takie rozwiązanie jest również bardziej oszczędne, ponieważ pasażerowie dorzucają się do paliwa.
Czytaj więcej na poltrans24h.pl


Article Tags:
Article Categories:
Ciekawe

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts