W jaki sposób pięknie przyozdobić dom na święta

Nie ma nic wspanialszego niż świeży zapach piernika oraz drzewka świerkowego postawionego w naszym salonie. Tylko w jednym miesiącu podczas całego roku nasz dom może zamienić się w prawdziwie rodzinne miejsce, gdzie domowe wypieki oraz niezwykle urokliwe dekoracje tworzą wyśmienity nastrój rodzinnego wyciszenia.

Czy wiesz, jak przystroić swój dom na święta?

Piękne wnętrze wcale nie musi być wypełnione drogimi, często też kojarzonymi z bardzo ekskluzywnymi, dekoracjami. Niekiedy wystarczy nieco wytężyć swój umysł, żeby z pomocą swoich sprawnych rączek stworzyć prawdziwe cuda.
Inspiracje świąteczne otaczają nas z każdej strony. Zwykle z ogromnym kunsztem wypełniają wystawy sklepowe, są także elementem dekoracji miejskiej. Od dawien dawna wypełniały nasze domy. Najpierw jako papierowe robótki później jako już bardziej dopracowane, często kupione gdzieś na bazarku.
Zwyczaj strojenia domu na święta jest w Polsce znany od dawna. Pomimo to, nie dogonił jeszcze tego, co dzieje się u naszych europejskich kolegów. W Anglii np. w okresie świątecznym domy zamieniają się nie do poznania. Wypełniają się kartkami otrzymanymi od znajomych, czerwonymi dodatkami oraz mnóstwem migocących drobiazgów.
Piękno, jakie daje nam kilka aniołków zawieszonych na świerku, zapachowa świeca zapalona w sąsiedztwie szyszek oraz pachnącego suszu – nic nie zastąpi.

Z pomysłem i wdziękiem

Świąteczne dekoracje zwykle pojawiają się w kilku integralnych miejscach naszego domu. Zwykle zawieszamy je poręczy schodów, przy kominku oraz rozkładamy w jadalni lub salonie, gdzieś w okolicy stołów lub bezpośrednio na nich.
Na schodach pięknie zaprezentuje się zielona girlanda z bombkami oraz dowieszone do niej kartki, które otrzymaliśmy od najbliższych członków rodziny.
Przy kominku możemy położyć gipsowego aniołka, roześmianego Mikołaja lub zawiesić skarpety, które później wypełnimy prezentami.
Aby nasz dom już od samego progu witał gości świątecznym nastrojem, koniecznie udekorujmy drzwi. W tym celu możemy na nich zawiesić np. wianek wykonany z szyszek oraz bombek. Dodatkowym akcentem dekoracyjnym może być napis: Witamy, Zdrowych Świąt.
W świątecznej dekoracji naszego domu powinno dominować kilka kolorów. Najlepiej jeśli będą to, czerwony, złoty oraz srebrny.
Głównym centrum zainteresowania w domowych dekoracjach stanowi stół. Zwykle to przy nim spędzamy najwięcej czasu w tym niezwykle rodzinnym święcie. W Wigilię dzielimy się przy nim opłatkiem, w pierwszy i drugi dzień świąt zasiadamy do obiadu.
Trudno byłoby zatem nie udekorować go w jakiś oryginalny sposób. Z pewnością sprawdzi się tutaj piękny obrus, z wyszywaną złota nitką oraz delikatna dekoracja stołu z zapachową świeca, suszonymi kwiatami. Jemy oczami, nic zatem dziwnego, że przy ładnie nakrytym stole wszystko smakuje nam lepiej.
 
 
 


Article Tags:
Article Categories:
Dom i Wnętrze

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts