Wanny łazienkowe

Wyposażenie łazienki to nie tylko szafki, sprzęt AGD czy umywalka ze zlewem. To także wyznaczenie tak zwanej strefy kąpieli i wybranie odpowiedniej wanny lub kabiny prysznicowej, która będzie spełniać wszystkie nasze oczekiwania oraz wpasuje się w metraż, a także wystrój łazienki. Kiedy wybrać kabinę, a kiedy wannę? Jakie są rodzaje wanien? Z czego są wykonane wanny?

Dostosowanie „strefy kąpieli”

To czy wybierzemy kabinę prysznicową czy wannę zależy przede wszystkim od indywidualnych preferencji. Jeśli wolimy kabinę prysznicową i posiadamy sporo miejsca, to prędzej kupimy większą kabinę niż wannę.

Istnieje także możliwość zakupienia kabino wanny. Jest to dość powszechne rozwiązanie jeśli w domu mieszka więcej osób i każda z nich preferuje co innego. Kabino wanna okazuje się idealnym rozwiązaniem takiej patowej sytuacji.

Jednak najpowszechniejszym rozwiązaniem jest zastosowanie wanny prostokątnej. Jest to najpopularniejszy i najczęściej wykorzystywany model wanny w łazienkach. Owszem, są modele także owalne, ale o tym przeczytasz za moment.

Rodzaje wanien

Najczęściej wykorzystywanym rodzajem wanien są wanny prostokątne. Od wielu lat cieszą się one ogromnym uznaniem i można je spotkać w większości łazienek. Dodatkowo stanowią bardzo dobrą bazę pod półkę na kosmetyki, zespoloną z wanną.

Wanny owalne powinny być umieszczane w centralnych miejscach łazienek. Charakteryzuje je przede wszystkim duży rozmiar oraz zaokrąglony kształt rantów. W przeciwieństwie do wanny prostokątnej, jej brzegi nie przylegają bezpośrednio do ściany.

Wanny narożnikowe to idealne wyposażenie do łazienek, które posiadają mały metraż i umieszczenie jakiegokolwiek dodatkowego sprzętu może rodzić wiele problemów. Ich charakterystyka pozwala dopasować się praktycznie do każdej łazienki. Jest ona bardzo chętnie wykorzystywana także w hotelach, gdzie stanowią elegancki element wystroju łazienki. Ich dodatkowym atutem jest to, że ich dno jest często dwupoziomowe.

Materiał do produkcji wanny

Obecnie największa popularnością cieszą się wanny produkowane z akrylu. Jest on lekki i odporny na przebarwienia jednak na zarysowania już niekoniecznie.

Dla bardziej luksusowego wystroju najlepiej będzie pasować wanna z kamienia, drewna naturalnego lub porcelany czy szkła. Przede wszystkim ich główną zaletą jest elegancki wygląd. Ponadto cechują się właściwościami utrzymującymi ciepło oraz odpornością na środki chemiczne czy szorowanie.


Article Tags:
·
Article Categories:
Dom i Wnętrze

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts

https://gardenspace.pl/meble-ogrodowe-tarasowe lampy do ogrodu kule