Wartość odpowiednio dobranych kosmetyków

O tym, jak bardzo ważne dla zachowania piękna są kosmetyki do twarzy, wie każda kobieta. Kosmetyki pielęgnacyjne, takie jak żele, toniki, mleczka, kremy, stanowią podstawę pielęgnacji skóry w każdym wieku. O ile żel ma za zadanie tylko umyć twarz, o tyle z kremem i kosmetykami o przeznaczeniu specjalistycznym – jest już większy problem.

Cera sucha

Cera sucha charakteryzuje się napiętą, wysuszoną skórą. Jeśli masz skórę suchą, musisz ją odpowiednio nawilżać i natłuszczać, gdyż jesteś najbardziej zagrożona pojawieniem się wczesnych zmarszczek spośród osób ze wszystkimi typami cery. Wybierz krem o treściwej, bogatej konsystencji, najlepiej z lipidami w składzie. Możesz stosować kremy tłuste. Pamiętaj o delikatnym traktowaniu swojej twarzy i o odpowiedniej ochronie przeciwsłonecznej – stosuj filtry.

Cera normalna

Cera normalna to najrzadziej występujący typ cery. Jest elastyczna, naturalnie zaróżowiona, miękka. Najczęściej występuje u dzieci, a z wiekiem przechodzi w inny typ cery. Cera normalna to cera, która nie przysparza problemów pielęgnacyjnych. Można stosować delikatne preparaty do pielęgnacji tego typu skóry, nie trzeba szukać specjalistycznych produktów. Zimą sprawdzi się tłusty krem do ochrony przed mrozem.

Cera mieszana

Cera mieszana to taki typ cery, który może sprawiać problemy pielęgnacyjne. Jest to typ mieszany skóry suchej (policzki) ze skórą tłustą (czoło, nos, broda). Ten typ cery należy obserwować, gdyż często w sferze skóry tłustej pojawiają się wypryski. Skórę mieszaną należy pielęgnować ostrożnie, używając delikatnych kremów nawilżających. Nie wolno dopuścić do jej przesuszenia, żeby nie stała się odwodniona.

Cera tłusta

Posiadaczki cery tłustej często dobrze wiedzą, czym jest trądzik, czym są rozszerzone, widoczne pory, czym są zaskórniki i wągry. Dobra strona cery tłustej jest taka, że w przeciwieństwie do skóry suchej – wolno traci jędrność i zmarszczki pojawiają się na niej późno. Nie wolno zaniedbywać tłustej skóry, ponieważ, jak w przypadku cery mieszanej, można doprowadzić do jej odwodnienia. W pielęgnacji cery tłustej należy używać kremów nawilżających o lekkiej konsystencji, żeby odpowiednio nawilżyć cerę, ale zarazem nie dopuścić do zatkania porów – to może skutkować pojawieniem się zaskórników.


Article Tags:
·
Article Categories:
Zdrowie i Uroda

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts

kb-direct.pl bayareapowerclub.com záhradný slnečník