Wielki pojedynek – kuchnia otwarta kontra zamknięta

Architekci tworzący nowoczesne wnętrza coraz częściej znoszą granicę między kuchnią a jadalnią. Otwarte przestrzenie mają zarówno rzeszę wiernych fanów, jak i wielu zagorzałych przeciwników. Jakie są zalety obu rozwiązań? Które z nich lepiej sprawdzi się w Twoim mieszkaniu? Sprawdź!

Kuchnia otwarta

Kuchnia połączona z salonem to przede wszystkim duża, wygodna przestrzeń do życia. Otwarty układ optycznie powiększa przestrzeń, dzięki czemu nowoczesne rozwiązanie architektoniczne zda egzamin nawet w małych mieszkaniach. Mieszkanie zaprojektowane w tym stylu staje się rodzinną, wspólną strefą dzienną sprzyjającą integracji z domownikami i przyjaciółmi. Podczas spotkania z bliskimi przy kolacji nie musisz opuszczać gości, aby zająć się przygotowaniem kawy czy posiłku. Co więcej, duża, otwarta przestrzeń sprawdzi się w mieszkaniach rodziców, którzy chcą mieć swoje pociechy zawsze w zasięgu wzroku.
Decydując się na takie rozwiązanie, musisz mieć na uwadze, że wszystkie zapachy i odgłosy kuchenne będą rozchodzić się po całym domu. Aby kompozycja zawsze prezentowała się nienagannie, należy szczególnie dbać o porządek w kuchennej części mieszkania.

Kuchnia zamknięta

Druga opcja przypadnie do gustu osobom, które cenią sobie wielką swobodę w kuchni. Sterty naczyń w zlewozmywaku albo brudny okap nie będą wprowadzać chaosu do całego mieszkania. Aranżując kuchnię według klasycznego schematu, możesz pozwolić sobie na większą dowolność, ponieważ zabudowa i kolorystyka nie muszą komponować się z wystrojem salonu. Jednak przebywanie w zamkniętej kuchni izoluje Cię od gości oraz może ograniczać przestrzeń w mieszkaniu.
Więcej praktycznych porad, które pomogą Ci zaaranżować idealną kuchnię, znajdziesz na stronie www.gama-sklep.com.pl.
 
 


Article Tags:
· ·
Article Categories:
Dom i Wnętrze

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts

parasol pokrowiec lampa solarna na taras parasol kwadratowy tarasowy