Wybieramy dobre siodło

Przygotowujesz się do jazdy konnej na poważnie? Wybór odpowiedniego siodła to podstawa. Warto przyjrzeć się różnym propozycjom, żeby zdecydować się na coś naprawdę najlepszego, odpowiedniego dla nas i dla konia.

Rodzaje siodeł

Istnieje kilka rodzajów siodeł, w zależności od ich konkretnego przeznaczenia:

  • skokowe,
  • ujeżdżeniowe,
  • wszechstronne,
  • westernowe
  • żołnierskie,

Sprawdźmy parametry

W doborze siodła pomoże nam profesjonalista, czyli saddle fitter. Dobierze on parametry, które zapewnią zdrowie i wygodę dla konia, a nam gwarantują jak najlepszy komfort jazdy. Saddle fitting, czyli pasowanie siodła, to naprawdę trudna i ważna sztuka.
Trzeba zwrócić uwagę nie tylko na poszczególny model siodła, ale przede wszystkim na budowę anatomiczną konia, szczególnie na położenie zadu i kłębu.

Wybierzmy siodło najlepsze dla nas

Wybierając siodło i jego rozmiar, należy także wziąć pod uwagę naszą wagę. Istotna jest także tybinka (musimy dopasować ją do długości kości udowej) oraz rozmiar bloku.

Siodła wszechstronne

Siodło wszechstronne jest odpowiednie do jazdy rekreacyjnej. Sprawdzi się doskonale podczas wyjazdu w teren oraz na początku przygody z konkretną dyscypliną jeździecką.

Siodła skokowe

Osoby o większych umiejętnościach jeździeckich mogą zdecydować się na siodło skokowe. Ciekawą propozycją jest siodło skokowe Prestige. W Sklepie Jeździeckim Equishop znajdziemy w tej kategorii wiele interesujących siodeł – niezmiernie eleganckich i sprzyjających komfortowej jeździe. Wszystkie przedmioty Prestige wykonane zostały z największą dbałością o szczegóły, z doskonałych materiałów (skóra bydlęca, cielęca). Siodło Carisma to na przykład pionierskie połączenie skóry z tytanem.
Siodła skokowe Prestige są zarazem wytrzymałe, solidne i miękkie, lekkie. Zapewniają świetne ułożenie kręgosłupa. W modelu X-breath zaprojektowano na przykład specjalne wycięcie na kość ogonową, co dla wielu osób okaże się zbawiennym rozwiązaniem, bo zapobiega bólowi w dolnej części kręgosłupa.


Article Tags:
· · ·
Article Categories:
Ciekawe

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts