Wybierasz się na plaże? Sprawdź co ze sobą zabrać

Podczas urlopu chętnie wyjeżdżamy nad morze. Piaszczyste plaże, kojący chłód wody, radość i zabawa dla dzieci. Wybierając się na plażę jednak nie można zapomnieć o bezpieczeństwie, dlatego warto zabrać ze sobą kilka przedmiotów, które sprawią, że pobyt będzie udany, a także przyjemny dla całej rodziny.

Ochrona przed słońcem – kosmetyki, czapki, chustki

Pakując walizkę na weekendowy wypad nad morze z dziećmi nie można zapomnieć o ochronie przed słońcem. Długie godziny spędzone na plaży szybko dadzą się we znaki skórze. Aby uchronić się przed poparzeniem skóry warto mieć przy sobie krem lub olejek do opalania. Najlepiej jeśli będzie wodoodporny, gdyż warstwa kremu nie zmyje się wraz z pierwszym zanurzeniem w wodzie. Najlepiej wybierać kremy z dużym filtrem, np. SPF 50, gdyż te o niskiej ochronie mogą okazać się zbyt słabe. Aby zmaksymalizować ochronę najlepiej krem starannie wetrzeć w ciało ok. 10 minut przed wyjściem na słońce. Warto także pamiętać o nakryciu skóry głowy – czapki, słomkowe kapelusze, jak i chustki przydadzą się nie tylko najsłodszym, ale także dorosłym.

Zabawki

Jeśli na urlop wybrałeś się ze swoimi małymi pociechami nie możesz zapomnieć o zabawkach. Najlepsze będą plastikowe wiaderka, łopatki i grabki. Sprawdzą się wyśmienicie do budowania zamków z piasku czy innych plażowych zabaw. Jeśli chcesz aby twoje dziecko było bezpieczne warto pomyśleć o dmuchanym basenie. Wypełniony wodą będzie idealnym zastępstwem dla morskiej wody, a ty będziesz miał dziecko zawsze pod ręką.

Krzyżówki, karty, piłka

Kiedy dzieci będą pochłonięte kopaniem zamków z piasku, dorośli mogą zająć się czytaniem książek lub rozwiązywaniem krzyżówek. Aby uprzyjemnić kąpiel słoneczną można także zabrać karty do gry lub planszówki. Dla miłośników aktywnego spędzania czasu najlepszym rozwiązaniem będzie piłka do siatkówki lub zestaw do badmintona.

Parawany i namioty

Spędzając długie godziny na plażowaniu warto pomyśleć o stworzeniu komfortowego miejsca do wypoczynku. Standardowy koc można zamienić na leżaki, które sprawią, że czytanie będzie wygodniejsze. Ochronę przed podmuchami wiatru i piaskiem zapewni funkcjonalny parawan, który w dodatku odgrodzi miejsce od innych plażowiczów, tworząc atmosferę intymności. Ochronę przed słońcem zapewni także mały namiot plażowy nokaut.pl. Namiot jest składany, dlatego nie będzie problemów z przewiezieniem go.

Przekąski, woda mineralna

Będąc na plaży nie wolno zapomnieć o zabraniu do plecaka przekąsek, drugiego śniadania czy termosu z kawą. Czekoladowe batoniki lepiej zastąpić owocami, które na słońcu się nie popsują. Zabrana ze sobą żywność sprawi, że szybko zaspokoisz głód, nie będziesz musiał także przepłacać za przekąski sprzedawane na plaży.
 
 
 


Article Tags:
Article Categories:
Ciekawe

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts

gardenspace.pl/meble-ogrodowe-tarasowe lampy do ogrodu kule