Wygodne łóżko dla dwojga

Szukając wygodnego łóżka małżeńskiego powinniśmy brać pod uwagę szereg różnorodnych czynników. Podstawą są oczywiście rozmiary łóżka oraz to, ile miejsca możemy przeznaczyć na jego wstawienie do pomieszczenia. Wybierając się do sklepu meblowego możemy poczuć się nieco przytłoczeni olbrzymią ilością ofert. Warto więc przygotować się do takich zakupów. Co warto wiedzieć o łóżkach?

Jakie materiały są wykorzystywane?

Współcześnie najczęściej wykorzystywane materiały do produkcji łóżek to lite drewno oraz płyty meblowe. Materiały te różnią się zasadniczo od siebie: lite drewno posiada dużą gęstość, jest niezwykle odporne na uszkodzenia,zarysowania, działanie wilgoci. Producenci oferują najczęściej lite drewno z takich gatunków drzew jak sosna, buk, dąb. Lite drewno nierzadko pokrywane jest również bejcami i lakierami – ich zadaniem jest wzmocnienie powierzchni drewna.
Płyty meblowe są znacznie lżejsze, ale też mniej odporne na uszkodzenia w porównaniu z litym drewnem. Są one tworzone ze sprasowanych wiórów i odpadków stolarskich, kolejno zaś pokrywane laminatem. Duże zróżnicowanie laminatów sprawia, że możliwe jest wybranie dowolnego koloru. Płyty meblowe są zdecydowanie tańsze niż lite drewno.
Dodatki do łóżka to również bardzo ważny aspekt. Producenci najczęściej proponują wewnętrzne komory do przechowywania pościeli. Komory dostępne są także w formie szuflad. Ciekawym dodatkiem mogą być również tapicerowane zagłówki. Czytaj więcej na notodo.pl.


Article Categories:
Dom i Wnętrze

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts

dywan na balkon parasol ogrodowy pokrowce balkon puf