Wygodny salon w każdym domu

Salon powinien być miejscem, gdzie zawsze będziemy wracać z wielką przyjemnością. Należy więc o niego zadbać, a przekonamy się, że nie tylko my, ale również pozostała część domowników chętnie będzie tam przychodzić, aby wspólnie spędzić czas na błogim lenistwie.

Salon i jego oświetlenie

Zadbajmy o to, aby salon miał strefę dobrze oświetloną przez światło dzienne. Nie może się jednak obyć bez miejsc zacienionych. Jeżeli nie zapewnimy sobie miejsc “ciemniejszych” z ograniczoną ilością światła dziennego, to w lecie w przypadku ogromnych upałów, piękny widok będziemy musieli zasłaniać żaluzjami. W pokoju dziennym nie może również być za ciemno, ponieważ cała strefa będzie mroczna i smutna. Zadbajmy o to, aby znalazło się troche tego, troche tego i według tego planujemy również rozstawienie mebli. Telewizor na przeciwko okna to ogromny błąd chyba, że ktoś ma ochotę męczyć się długi czas z refleksami słonecznymi na ekranie.

Kominek w pokoju dziennym

Bardzo dobrym elementem w pokoju dziennym jest kominek. Obecnie do wyboru mamy tradycyjne kominki z żywym ogniem, który będziemy codziennie rozpalać. W tym wypadku będzie trzeba zapewnić odpowiedni przewód kominowy odprowadzający cały dym. Nasz salon może stać się również miejscem, gdzie postawimy nowoczesny kominek, gdzie ogień będzie pojawiał się zawsze wtedy, kiedy naciśniemy odpowiedni przycisk na pilocie. Można również zdecydować się na malutkie kominki, które będzie można w dowolnym momencie postawić na komodzie, na stole lub nawet w innym miejscu tworząc fantastyczny klimat. 


Article Tags:
·
Article Categories:
Dom i Wnętrze

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts

lampy do ogrodu kule gardenspace.pl/meble-ogrodowe-tarasowe