Wystawne wesele czy podróż poślubna?

W Polsce co rusz widzimy zmiany obyczajowe – dotyczą one nie tylko naszego zachowania, ubioru, ale również tego, w jaki sposób podchodzimy do obrzędów. Doskonałym przykładem są oczywiście ślubu i wesela – na przestrzeni lat przybywa par, które zamiast ślubu kościelnego wybierają ceremonię w USC. Podobnie jest z weselami – obecnie odchodzi się od organizowania hucznych wesel na ponad setkę gości. Młodzi ludzie wolą zaoszczędzić pieniądze na mieszkanie czy budowę domu, zamiast zaciągać kredyt na dwudniową imprezę dla rodziny. Kwestia finansowa jest tu wręcz kluczowa.Organizacja wystawnego wesela to koszt kilkudziesięciu tysięcy złotych – w kwocie tej znajduje się wynajem sali balowej i opcjonalnie pokojów dla gości, którzy nie wracają do domu po uroczystości. Cena ta obejmuje również wyżywienie, alkohol, słodkości, kapelę lub DJ, fotografa oraz wszelkie dodatkowe opcje. Osoby wierzące muszą także liczyć się ze znacznie większym wydatkiem w kościele niż osoby biorące ślub cywilny.
Młode pary zamiast tego wybierają skromne przyjęcie dla najbliższej rodziny – rozwiązanie to nie obciąża tak wspólnego budżetu, a jednocześnie pozwala na uczczenie ceremonii w kameralnym gronie. Przyjęcia takie trwają zazwyczaj kilka godzin – to dobre rozwiązanie również wtedy, kiedy zapraszamy osoby starsze, ceniące spokojne przyjęcia.

A może w podróż poślubną?

Wiele par wybiera wspólną podróż poślubną zamiast wesela – to także ciekawa opcja uczczenia wejścia na nową drogę życia. Wiele topowych biur podróży oferuje specjalne wyjazdy, takie jak podróż poślubna do Dominikany czy na Kubę. Podczas takiego wyjazdu młoda para może liczyć na wyjątkowe atrakcje zaplanowane przez biuro podróży. Wyjazdy takie są organizowane w sposób jak najmniej angażujący parę młodą – wszystkimi formalnościami zajmuje się touroperator.


Article Tags:
·
Article Categories:
Ciekawe

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts