Zabiegi ultradźwiękowe w kosmetyce

Salony kosmetyczne oferują swoim klientkom najnowocześniejsze zabiegi, wśród których znajdują się zabiegi wykonywane przy użyciu ultradźwięków. Fale ultradźwiękowe pozwalają wykonywać niezwykle dokładne peelingi, zwalczające wszelkie zaskórniki i spłycające zmarszczki.

Peeling ultradźwiękowy

Ultradźwięki wykorzystywane przez salony kosmetyczne to nic innego jak drgania mechaniczne o częstotliwości wyższej niż granica słyszalności ludzkiego ucha. Peeling wykonywany dzięki nim ma postać przyjemnych, łagodnych i naturalnych wibracji, które w żaden sposób nie wpływają negatywnie na skórę – nie podrażniają jej, nie powodują uczuleń i nie zwiększają wydzielania sebum.
Brak skutków ubocznych sprawia, że peeling ultradźwiękowy w salonie kosmetycznym jest polecany niemalże wszystkim paniom. Głęboka regeneracja skóry sprawia, że twarz staje się pełna blasku, a skora jest odżywiona i jędrna. Ultradźwięki pomagają pozbyć się zmarszczek, trądziku (również różowatego), blizn oraz zaskórniaków, których nie udało się usunąć podczas mechanicznego oczyszczania skóry.

Jak przebiega zabieg z użyciem ultradźwięków?

Salon kosmetyczny wykonujący peeling ultradźwiękowy, czyli kawitacyjny, jest wyposażony w specjalny aparat ze szpatułką, którą wprowadza się w drgania. Preparaty oczyszczające i toniki nawilżające wtłacza się za jej pomocą w pory skóry, znacząco podnosząc skuteczność ich działania. Zanieczyszczanie skóry, pozostałości kosmetyków i obumarłe komórki naskórka są usuwane, a przyspieszona cyrkulacja krwi poprawia stan skóry.
Szpatułka aparatu wibruje tak szybko, że każde dotknięcie skóry powoduje nie tylko wtłaczanie kosmetyków w dane pory skóry, ale i wibrację pozostałych tkanek. Szybkie wibracje na ograniczonej powierzchni twarzy usuwają nawet głębokie zaskórniki, przebarwienia i plamy posłoneczne.

Odmładzanie skóry

Salon kosmetyczny najczęściej zaleca, by stosować peeling kawitacyjny do cery dojrzałej lub z pierwszymi oznakami starzenia się skóry. Drgania przyspieszają wymianę jonów i natlenienie skóry oraz obniżają poziom odbarwień i plam posłonecznych, nadając twarzy młodszy wygląd. Ponadto silne pobudzenie skóry do odbudowy spłyca zmarszczki i sprawia, że twarz jest wyraźnie młodsza i bardziej promienna już po pierwszym zabiegu.
Co ważne, w przypadku skóry dojrzałej możliwe jest dodatkowe stosowanie specjalnych ampułek ze skoncentrowanym serum, które wkłada się do aparatów ultradźwiękowych. Serum odmładzające jest aplikowane bezpośrednio do głębszych partii skóry, dzięki czemu jego działanie jest szybkie i efektywne.
Artykuł powstał we współpracy z Medica SPA


Article Tags:
Article Categories:
Zdrowie i Uroda

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts

lampy do ogrodu kule https://gardenspace.pl/meble-ogrodowe-tarasowe