Zadaszenia tarasu, czyli nowoczesne spojrzenie na ogród

Nowoczesność nie lubi granic i ograniczeń. Współczesny styl bycia polega w dużej mierze na przenikaniu się rozmaitych stref, inspiracji, stylów. Dotyczy to także obszaru domowo-ogrodowego, w szczególności tarasów. Zadaszenia tarasu to jedno z tych rozwiązań, które przyczynia się do zniesienia ograniczeń, stanowiąc paradoksalnie rodzaj specyficznej granicy czy też ramy w subtelny sposób oddzielającej nas od świata zewnętrznego.

Nowoczesne zadaszenia tarasu

W nowoczesnym ogrodzie wykorzystuje się osiągnięcia technologiczne współczesności. Widać to na przykładzie zadaszeń tarasu, które stanowią przykład wprowadzenia nowatorskich rozwiązań do życia codziennego. Zadaszenia tarasowe to solidne, aluminiowe konstrukcje, często sterowane automatycznie. Pokryte materiałem, który nie nagrzewa się, zapobiega przenikaniu promieni słonecznych i zatrzymuje deszcz. W większości zadaszeń możliwy jest montaż specjalnych osłon bocznych, które staną się dodatkową ochroną.
Nowoczesne zadaszenia tarasów zaopatrzone są w wygodne rozwiązania jak odprowadzanie wody opadowej bezpośrednio na jedną ze stron dachu bądź zintegrowaną rynną systemową przy samym podłożu. Zadaszenia wysokiej jakości to bardzo często konstrukcje modułowe, które dają wiele możliwości łączenia elementów. W zupełności funkcjonalne w zakresie temperatur od -20°C do 70°C. Odporne na wiatr (przy sile wiania ponad 100 km/h).

Designerskie zadaszenia tarasu

Aluminiowe zadaszenia tarasowe to także piękna forma, która ma ściśle designerską interpretację. Dlatego też zadaszenia tarasu pasują do estetyki ogrodu nowoczesnego, zwłaszcza tego w duchu minimalizmu. Stanowić będą doskonałą bazę na przykład dla zestawu mebli z aluminium. Skomponują awangardową ramę tarasowego obrazu, który wypełnimy równie atrakcyjną treścią.


Article Tags:
· ·
Article Categories:
Dom i Wnętrze

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts

gardenspace.pl/meble-ogrodowe-tarasowe lampy do ogrodu kule