Zadbaj o zabezpieczenie mienia!

W Polsce z roku na rok odnotowuje się coraz większy odsetek włamań do domów prywatnych i mieszkań blokowych. Złodzieje robią się coraz bardziej śmiali i potrafią zakraść się do naszego domu również nocą, kiedy wszyscy domownicy śpią. Jak skutecznie chronić siebie, swoich bliskich i dobytek? Warto pamiętać o kilku kluczowych kwestiach!

Drzwi antywłamaniowe

Podstawą są oczywiście odpowiednio zabezpieczone drzwi. Obecnie producenci topowych marek zapewniają przynajmniej kilka modeli antywłamaniowych w swoich ofertach. Drzwi takie tworzone są na wzmocnionych konstrukcjach, których wygięcie czy zniszczenie jest praktycznie niemożliwe za pomocą zwykłych narzędzi. Na uwagę zasługują również liczne rygle, które znacząco wpływają na bezpieczeństwo domowników. Drzwi antywłamaniowe charakteryzują się też specjalistycznymi zamkami bezpieczeństwa.

Drzwi balkonowe i okna!

Większość włamań do mieszkań czy domów jednorodzinnych ma miejsce przez drzwi balkonowe. Tu także warto wspomnieć o licznych zabezpieczeniach, oferowanych przez takie firmy jak np. okna-internorm.pl. Producenci zadbali o to, aby okna posiadały dodatkowe rygle, uniemożliwiające otworzenie okna z zewnątrz. Z pewnością taka konstrukcja będzie stanowiła skuteczną ochronę przed włamywaczami.

Alarm antywłamaniowy

Uzupełnieniem wszystkich zabezpieczeń w mieszkaniu czy w domu jest instalacja alarmu antywłamaniowego. Może on działać na czujniki ruchu lub też na podczerwień. Zazwyczaj, poza sygnałem alarmowym, automatycznie wysyła on informację do wynajętego biura ochrony mienia. Ochroniarze mają za zadanie dojechać do naszego domu w przeciągu kilku minut i sprawdzić co się stało. Jeśli nie ma nas w domu musza także zawiadomić o włączeniu alarmu i wynikach oględzin.


Article Tags:
· ·
Article Categories:
Dom i Wnętrze

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts