Zainwestuj w fotowoltaikę

solar-cells-100442_1280Dlaczego chcemy was zachęcać do inwestycji w fotowoltaikę? Odpowiedź jest prosta – bo to się opłaca. Zwłaszcza że program dopłat „Prosument” prowadzony przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i Fundusze Wojewódzkie, które podpisały z nim umowy, powoli nabiera tempa.

Czym jest fotowoltaika?

Fotowoltaika to mówiąc najprościej uzyskiwanie energii elektrycznej z promieni słonecznych za pomocą specjalnych paneli fotowoltaicznych. Od razu zaznaczymy, że błędne jest przekonanie, że w naszym kraju jest zbyt małe nasłonecznienie, żeby korzystać z energii słonecznej. Inwestycje fotowoltaiczne mają się dobrze u naszych południowych sąsiadów i Niemców, którzy już dawno dostrzegli potencjał tego typu odnawialnych źródeł energii.

Kto może skorzystać z programu Prosument?

O wsparcie finansowe z programu mogą ubiegać się:

  • osoby fizyczne,
  • wspólnoty lub spółdzielnie mieszkaniowe,
  • jednostki samorządu terytorialnego i ich związki.

W ramach programu można otrzymać dotację w wysokości 40 proc. połączona z pożyczką obejmującą 60 proc. kosztów inwestycji (oprocentowaną na 1 proc. rocznie). Co to oznacza? Że panele fotowoltaiczne można zainstalować bez wkładu własnego.

Ile możesz zaoszczędzić na fotowoltaice?

Nie będziemy się rozpisywać. Po prostu umieścimy świetną infografikę przygotowaną przez portal ekofachowcy.pl. Powinna wszystko dokładnie wyjaśnić i raz na zawsze udowodnić, że fotowoltaika się opłaca.
 

Ekofachowcy.pl, źródło: Fotowoltaika


Article Categories:
Ciekawe

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts