Zamiany w deklaracjach

Jak co roku, od stycznia zaczyna się okres, kiedy to sięgamy po długopisy i formularze i zaczynamy rozliczać się z fiskusem. Należy jednak być ostrożnym ponieważ co roku pojawiają się jakieś zmiany i nowości.

Większa ulga prorodzinna

Również w tym roku musimy mieć świadomość, że zaszły pewne zmiany, które mogą wpłynąć również na nasze zeznanie podatkowe. Nawet jeżeli korzystamy z takich aplikacji jak darmowy program PIT to warto wiedzieć, czy możemy liczyć na większe pieniądze czy też może nie będziemy mogli skorzystać z tych samych ulg co zwykle. Zmiany zajdą w uldze prorodzinnej, ponieważ do tej pory obowiązująca stawka ulgi zostanie podniesiona o 20 procent, co w przypadku rodzin wielodzietnych będzie miało szczególnie duże znaczenie.

Obowiązkowo przez internet

Niektórzy płatnicy będą mieli od tego roku obowiązek rozliczania swoich pracowników drogą elektroniczną, dotyczy to pracodawców, którzy zatrudniają więcej niż pięć osób. W ich przypadku darmowy program PIT może okazać się bardzo dużym wsparciem, a sam proces składania deklaracji będzie szybki i bardzo sprawny, co przy kilku osobach ma już coraz większe znaczenie. Pozostali pracodawcy nadal będą mogli korzystać z takiej formy, jaka najbardziej im odpowiada.
Zmiany są co roku i właściwie zawsze można się spodziewać tego, że dostaniemy mniej lub więcej pieniędzy, że sam proces składania formularzy też może się zmieniać. Warto trzymać rękę na pulsie i wiedzieć co nas czeka, tym bardziej że dotyczy to w końcu naszych finansów.


Article Categories:
Biznes

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts

lampy do ogrodu kule gardenspace.pl/meble-ogrodowe-tarasowe