Zamykanie naczynek za pomocą lasera IPL

Rozszerzone naczynka to bardzo częsty problem estetyczny i medyczny. Rozszerzające się pod wpływem różnych czynników naczynia włosowate, dają nieprzyjemne uczucie pieczenia skóry oraz rumienia, a także mogą pękać, tworząc trwały defekt kosmetyczny. Takiego problemu nie da się wyleczyć za pomocą kosmetyków. Najlepsze efekty daje zamykanie naczynek w sobie kosmetologicznym czy też medycyny estetycznej.

Dlaczego zamykanie naczynek jest czasem konieczne?

Osoby, które zmagają się rozszerzonymi naczyniami włosowatymi stwierdzają, że jest to problem, który pojawia się na skutek określonych czynników. Można do nich zaliczyć picie gorących napojów, zmiany temperatur, spożywanie alkoholu czy też pikantnych potraw, mróz czy nasłonecznienie, a nawet zdenerwowanie.
Z czasem problem zwiększa się, a nieleczony naprawdę uprzykrza życie, więc warto zdecydować się na wizytę u lekarza medycyny estetycznej, który zaproponuje zamykanie naczynek z pomocą określonej metody. Najpierw jednak sprawdzi ich ilość głębokość położenia w skórze i ogólnie jej stan. Jedną z metod zamykania naczynek jest laser IPL

Na czym polega zabieg laserem IPL?

Laser to wiązka energii świetlnej, która zostanie wyemitowana przez głowicę. Światło dociera do naczynka i zostaje pochłonięte przez znajdującą się z nim hemoglobinę. Następnie zachodzi proces zmiany światła w energię cieplną, która wysusza wodę w naczyniu, przez co jego ścianki wysychają i obumierają. W ten sposób można się pozbyć niechcianego zaczerwienienia na twarzy.
Zabieg na jedną okolicę, na przykład policzki, kosztuje w granicach 400 zł, a cena zwiększa się wraz z obszarem działania lasera. Tego typu zamykanie naczynek może być jednak wykonane jedynie u osób z jasną karnacją, ponieważ przy ciemnej mogą powstać na niej przebarwienia.

Jak dbać o skórę po zabiegu?

Przez jakiś czas będzie trzeba przede wszystkim unikać ekspozycji na słońce. Jeżeli wychodzi się z domu, należy stosować krem z wysoką ochroną przeciw promieniowaniu. Ponadto należy wprowadzić do swojej pielęgnacji kosmetyki dla cery naczynkowej.
Trzeba także zadbać, by dieta była bogata w witaminę K i PP. To one pomagają uszczelniać naczynia krwionośne i zapobiegają powrotowi problemu, który oczywiście może się zdarzyć przy nieodpowiedniej dbałości o skórę po laserze. W drogeriach i aptekach także należy szukać kosmetyków z tymi witaminami. Dzięki skrupulatnej dbałości można się będzie cieszyć skórą bez pajączków na długi czas, a nawet na zawsze.
Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Kosmetologia Esteti-Med


Article Tags:
·
Article Categories:
Ciekawe

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts

dywany do ogrodu ogrzewacz tarasowy taras puf