Funkcjonalny taras – pomysł na niebanalną przestrzeń

Nie ma lepszego miejsca do wypoczynku niż przydomowy taras – pomysł na to, jak zaaranżować tę przestrzeń podsuwają sami architekci i dekoratorzy. Taras może być miejscem do relaksu, ale też przestrzenią do podejmowania gości. Dzięki odpowiednio dobranym meblom i dodatkom stworzyć można wyjątkowe miejsce, z którego korzystać będą wszyscy domownicy przez całe lato.

Taras – pomysł na miejsce wypoczynkowe

W czasie lata warto wykorzystać taras – pomysł na zaaranżowanie tej przestrzeni to przede wszystkim wykreowanie na niej miejsca do relaksu. Pomogą w tym liczne komplety wypoczynkowe, jak np. rozbudowane kolekcje technorattanowe. Meble technorattanowe łączą kilka istotnych cech: są trwałe, zaprojektowane zgodnie z najnowszymi trendami, zabezpieczone przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi. Meble technorattanowe świetnie wpisują się w najnowsze trendy, mogą być też wykorzystane do aranżacji skandynawskich czy minimalistycznych. Inną propozycją są modułowe meble na taras – pomysł taki pozwala na kreatywne podejście do przestrzeni wypoczynkowej. Meble modułowe to kolekcje składające się z kilku elementów – mogą być one łączone lub wykorzystywane oddzielnie, w zależności od konkretnych potrzeb. Meble modułowe posiadają lekkie, aluminiowe stelaże, co pozwala na ich bezproblemowe podnoszenie czy przenoszenie.

Zadaszony taras – pomysł na cień

Jak zacienić taras, by móc odpoczywać na nim w letnie, słoneczne dni? Najczęściej stosowanym rozwiązaniem jest parasol ogrodowy – nowoczesne parasole ogrodowe to trwałe konstrukcje, posiadające kilka punktów regulacji. Dzięki nim możliwe jest dopasowanie kąta padania cienia. Inną propozycją są pergole ogrodowe – pergola to konstrukcja pozwalająca na zacienienie dowolnego obszaru tarasu. Na jej szczycie znajduje się dach wykonany z ruchomych listew. Dzięki możliwości regulacji ich ułożenia użytkownik sam decyduje o tym, ile światła wpada na taras.

 

 


Article Tags:
·
Article Categories:
Dom i Wnętrze

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts