Piwonia – piękny kwiat mile widziany w Twoim ogrodzie

Wiosna to doskonały czas na zatroszczenie się o otoczenie swojego domu. Kiedy zrobisz już porządek po długiej zimie, możesz zająć się najprzyjemniejszą częścią ogrodowych prac – sadzeniem kwiatów! To właśnie kwitnące, bujne okazy sprawiają, że w ogrodzie czuć lato! Dzisiaj weźmiemy pod lupę jeden z najbardziej efektownych kwiatów, który warto uwzględnić podczas projektowania rabat – piwonię. Co warto wiedzieć o pięknej, delikatnej roślinie? Sprawdź!

 

Subtelna ozdoba do domu i ogrodu

Piwonie cieszą się ogromnym zainteresowaniem estetów marzących o stworzeniu romantycznego ogrodu, florystów i dekoratorów wnętrz. Subtelne kwiaty o białych, różowych i czerwonych płatkach świetnie prezentują się na rabatach,  w wazonach oraz bukietach ślubnych. Piwonie odkryją pełnię swoich możliwości, kiedy zostaną zasadzone w glebie zasobnej w składniki pokarmowe. Najlepiej sprawdza się żyzna ziemia próchniczna regularnie wzbogacana o kompost lub przefermentowany obornik.

 

Długowieczne kwiaty

Wydaje Ci się, że piwonie są delikatnymi kwiatami, o które trzeba bardzo starannie dbać? Nic bardziej mylnego! Wbrew pozorom piwonia jest łatwa w uprawie oraz długowieczna – raz zasadzona roślina może zdobić ogród nawet przez 20 lat! Co ważne, nawet silne mrozy nie są jej straszne. Na jednym, liczącym sobie już kilka lat krzaczku może kwitnąć nawet 50 kwiatów.

 

Gdzie kupić piwonie?

Piwonie zaskakują różnorodnością odmian, co daje ogromne pole do popisów podczas kreatywnej aranżacji ogrodu. Niestety, asortyment stacjonarnych sklepów często jest okrojony. Ogrodnikom i amatorom szukającym pięknych, różnorodnych kwiatów z pomocą przychodzi Internet. Na stronie   bilscy.info/piwonie-paeonia znajdziesz ogrom najpiękniejszych odmian piwonii (i nie tylko) w atrakcyjnych cenach.


Article Tags:
· · ·
Article Categories:
Dom i Wnętrze

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts

live url https://aavamobile.pl/klucz-do-eleganckiego-wnetrza-ekskluzywne-meble-loftowe/ zobacz