Decydując się na manicure podkreślamy, że nie zależy nam wyłącznie na tym, aby nasze paznokcie pięknie się prezentowały. Nie mniej ważne jest dla nas to, aby były zdrowe. Szukając rozwiązań, które pozwalają na spełnienie takich oczekiwań, warto zainteresować się możliwościami, jakie otwiera przed nami metoda żelowa zdobienia paznokci.
Paznokcie żelowe – próba definicji
Choć o metodzie żelowej zdobienia paznokci zrobiło się głośno zaledwie przed kilkunastu laty, dziś jest jedną z najpopularniejszych stosowanych technik. Co przy tym zasługuje na szczególne podkreślenie, mamy do czynienia z metodą umożliwiającą nie tylko samo ich zdobienie, ale również przedłużanie. Mogą stosować ją nie tylko osoby, które regularnie dbają o paznokcie. Metoda żelowa jest polecana także właścicielom paznokci słabych, a jednocześnie dość wolno rosnących.Wykonanie żelowego zdobienia paznokci jest możliwe jedynie wtedy, gdy dysponuje się odpowiednim sprzętem. Kluczowe znaczenie wydaje się mieć w tym kontekście lampa – zarówno LED, jak i UV. W obu przypadkach światło jest wykorzystywane do tego, aby utrwalić manicure na płytce paznokcia. Przyczynia się też do tego, że paznokcie nie tracą naturalnego, subtelnego wyglądu.
Jak wygląda manicure żelowy?
Metoda żelowa zdobienia paznokci, podobnie jak każdy inny zabieg wykonywany u manikiurzystki, w pierwszej kolejności wymaga dezynfekcji rąk i zmiękczenia skórek. Czasem pojawia się też konieczność usunięcia skórek, zwłaszcza jeśli nieregularnie podcinane, narastają wokół paznokci. Jedną z cech charakterystycznych manicure żelowego jest wykonywanie go na krótkich paznokciach.Jeśli manicure ma wyglądać profesjonalnie, powierzchnia paznokcia powinna być matowa. W tym celu zwykle sięga się po bloczek kosmetyczny. Jest on wykorzystywany również po to, aby nadać paznokciom możliwie jak najbardziej pożądany kształt. Dopiero wtedy, gdy paznokcie są starannie przygotowane do zabiegu, można przystąpić do aplikacji żelu. Ta powinna być szczególnie precyzyjna i staranna. Mówimy przecież o niej jako o najważniejszym etapie zabiegu.Gdy żel jest już zaaplikowany we właściwy sposób, można przystąpić do jego utwardzania. Proces ten nie trwa długo, jeśli więc korzystamy z lampy LED, zwykle już po trzydziestu sekundach można podziwiać efekt końcowy. Nieco bardziej skomplikowana jest żelowa metoda przedłużania paznokci. W takim przypadku dopiero po nałożeniu trzech warstw żelu można mówić o jej skuteczności. Czasem może się okazać, że jest go za dużo. Nie jest to jednak poważny problem, bo nadmiaru produktu można pozbyć się dość szybko decydując się na jego spiłowanie.
Więcej informacji znajdziesz na stronie metoda żelowa zdobienia paznokci.