Komputer poleasingowy – jak jest przygotowany do sprzedaży?

Widziałeś ofertę komputerów poleasingowych? Zastanawiasz się co to takiego i czy warto z takiej oferty skorzystać? Zainteresował Cię temat i chcesz dowiedzieć się więcej? Gdzie kupić sprzęt poleasingowy i na co zwracać uwagę? Wszystko co musisz wiedzieć planując zakup.

Komputer poleasingowy – czyli jaki?

Na początek zastanówmy się czym jest leasing? W przypadku aut chyba każdy wie, że jest to jedna z form, dzięki której można sfinansować zakup samochodu. Ale jest to metoda wykorzystywana również w innych dziedzinach – doskonale sprawdzi się jako możliwość pozyskania sprzętu do firmy. Komputery najczęściej leasingowane są na 2 lata. Po jego upływie sprzęt można najczęściej albo wykupić, albo uzyskać nowy, bardziej nowoczesny, co w przypadku firm jest korzystnym rozwiązaniem. Leasing wiąże się z przywilejami, ale i obowiązkami, jednak możliwość dostępu do sprzętu bez konieczności wysokich nakładów finansowych w danym momencie to dla wielu podmiotów najważniejszy atut. Gdy sprzęt zostaje przez firmę zwrócony, to jest odpowiednio przygotowywany, a następnie przekazywany do sprzedaży na korzystnych warunkach.

Sprzęt poleasingowy – jak jest przygotowywany?

Gdy firma kończy leasing i wymienia sprzęt na nowy, to ten który powraca do sprzedawcy musi zostać odpowiednio sprawdzony i przetestowany, aby następnie mógł zostać odsprzedany, jak np. dostępne w ofercie https://amso.pl/. Trzeba dodać, że warunki umowy leasingowej i konieczność wykonywania przeglądów sprawiają, że najczęściej są to urządzenia całkowicie sprawne, nie wymagające żadnego wkładu, z których można z powodzeniem od razu korzystać. Zatem dlaczego muszą być przygotowywane do sprzedaży?

Przede wszystkim konieczne jest usunięcie danych po dawnym użytkowników. Szczególnie, że w leasingu są to często urządzenia użytkowane przez firmy, zawierają więc dane poufne, które nie mogą trafić w niepowołane ręce. Z drugiej strony zanim sprzęt trafi do nowego właściciela sprzedawca dokonuje dokładnego przeglądu, serwisuje sprzęt – wymieniając np. pastę chłodzącą na procesorze, czyszcząc wentylator itp.


Article Tags:
·
Article Categories:
Technologia

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts