Lokalizator i zarządzanie flotą samochodową

Wiele osób prowadzących firmy przewozowe nie zdaje sobie sprawy jak wiele wspólnego ma lokalizator i zarządzanie flotą samochodową. Pod słowami zarządzanie flotą samochodową rozumie się nie tylko ekonomię i pozyskiwanie nowych zleceń, ale również utrzymanie bezpieczeństwa każdego pojazdu i kierowcy, który się w nim znajduje. Bezpieczeństwo jest niezwykle ważną kwestią, która w przypadku zamontowania lokalizatora GPS może współpracować z pozyskiwaniem nowych zleceń. W jaki sposób się to dzieje?

 

Lokalizator GPS i dynamika pozyskiwania nowych zleceń

 

Czasem przedsiębiorcy, którzy zarządzają zleceniami nagle otrzymują nowe oferty. Często są to oferty krajowe bądź zagraniczne. Niekiedy kierownicy mają kilkanaście minut na podjęcie decyzji czy podejmują się danego, nagłego zlecenia. Jak to połączyć z lokalizatorem GPS?

 

Przykładowo w momencie kiedy dany kierowca wraca z odległej trasy najczęściej posiada  pustą naczepę. W sytuacji kiedy do firmy przychodzi nowe zlecenie przedsiębiorca może przeanalizować dokładne położenie wszystkich swoich pojazdów. To wszystko dzięki sprawnemu lokalizatorowi GPS! W ten sposób lokalizator i zarządzanie flotą samochodową mogą współgrać w korzystnym zarobieniu jeszcze większych pieniędzy. Przedsiębiorca może szybko zlecić wracającemu z trasy kierowcy, aby ,,zajechał” jeszcze w jeden punkt i przywiózł dany towar w swoim powrotnym kursie. Oczywiście to wszystko dzieje się za zgodą kierowcy, który może być pokuszony dodatkową premią za takie przedsięwzięcie. Mimo wszystko dla firmy to czysty zarobek. Nie musi ona wysyłać nowego pojazdu ciężarowego z własnej bazy tracąc na tym czas i pieniądze wydane na paliwo. Takie zarządzanie jest jak najbardziej efektywne i pozwoliło już nie jednej firmie zarobić dodatkowe pieniądze.

 

Podsumowanie

 

Sposobów na montaż lokalizatora GPS do pojazdów ciężarowych jest wiele. Może być to moduł GPS bądź system telematyczny umieszczany we wnętrzu komputera pokładowego danego samochodu.


Article Tags:
·
Article Categories:
Motoryzacja

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts