Maty wygłuszające do samochodu – czym najlepiej wyciszyć auto?

Wygłuszenie samochodu może wydawać się nieco dziwne dla tych osób, które poruszają się na co dzień nowymi samochodami, nie mając jednocześnie problemów z nadmiernym hałasem. Bardzo często są to auta z napędem elektrycznym, a co za tym idzie – są więc bardzo ciche, praktycznie niesłyszalne. Jeżeli jednak poruszamy się autami starszych generacji, w których niektóre zużyte już elementy działają dość głośno – wówczas staje się to problemem. Odbiera nam to przyjemność jazdy, gdyż docierają do nas przeróżne nieprzyjemne dźwięki – może to być zbyt głośny dźwięk silnika bądź doświadczenie niekomfortowych drgań. Wtedy szansą na zmniejszenie owego hałasu są maty wygłuszające do samochodu – maty butylowe.

Mata dźwiękochłonna do samochodu - matybutylowe.pl

Jakie są rodzaje mat wygłuszających?

Najczęściej spotykamy się z możliwością wygłuszania dźwięków w budynkach – ściany, sufity bądź podłogi. Równocześnie na rynku możemy wyróżnić szeroki wybór mat, które mogą posłużyć również do wygłuszania hałasu naszego samochodu. Mata butylowa do samochodu to doskonały wybór, jeśli codzienną jazdę samochodem uprzykrzają nam uciążliwe dźwięki dochodzące np. z komory silnika w samochodzie bądź doskwierają nam różnego rodzaju drgania. Ogromną zaletą mat jest to, że są samoprzylepne, więc z ich pomocą samodzielnie i z powodzeniem wyciszymy samochód we własnym warsztacie. Poza matami służącymi jedynie do wygłuszenia, wyróżnić można również materiały termoakustyczne, które dzięki wykorzystaniu w nich aluminium, dodatkowo blokują przenikanie ciepła. A co za tym idzie – są odporne na wyższe temperatury. Pianki termoakustyczne używamy do zamontowania wewnątrz samochodu – idealne miejsca na ich montaż to dach, podłoga oraz wewnątrz drzwi za głośnikami.

Mata termoakustyczna, tłumiąca dźwięki oraz blokująca przenikanie ciepła

Jak działa mata wygłuszająca do samochodu ?

Maty wygłuszające do samochodu posiadają specjalny materiał na bazie butylu o odpowiedniej grubości, tłumiący każdy odgłos dochodzący do wnętrza pojazdu oraz dźwięki wydobywające się poza pojazd, np. głośna muzyka. Zastosowanie odpowiedniego rodzaju pianki powoduje zatrzymanie nieprzyjemnych wibracji oraz redukuje hałas drogowy, co bezpośrednio wpływa na komfort naszej jazdy. Warto wziąć tutaj pod uwagę, że maty bitumiczne nadają się również do wygłuszania różnych urządzeń czy maszyn, których używamy na co dzień, między innymi do pracy. Ma to ogromne znaczenie, jeśli chcemy pracować w komfortowych i bezpiecznych dla naszego słuchu warunkach. Pamiętajmy, że dźwięki, które przekraczają określoną głośność bezpośrednio wpływają na prawidłowe działanie układu słuchowego człowieka.

Uszczelniająca mata z pianki poliuretanowej

Ile kosztują maty wygłuszające samochodowe ?

Ceny mat wygłuszających są dość różnorodne i zależą głównie od naszych wymagań i oczekiwań. Istotnym jest fakt, że materiały wykorzystywane w produkcji mat bitumicznych są klasy premium, co przekłada się na najwyższą jakość ich wykonania, a co za tym idzie – również na ich cenę. Warto pamiętać o tym, że są one bardzo odporne – również na niskie temperatury, mają długą żywotność oraz są bardzo łatwe w montażu, co sprawia, że każdy z nas może z powodzeniem zorganizować sobie wygłuszenie samochodu i sprawić, że nie dokuczy nam żaden niepożądany odgłos oraz nieprzyjemne drgania. Bardzo dużym plusem jest również to, że mata wygłuszająca ma także szerokie zastosowanie, więc nie musimy ograniczać jej przydatności jedynie do wygłuszania pojazdu.


Article Tags:
·
Article Categories:
Motoryzacja

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts

Stolik pomocniczy na laptopa https://artexint.com.pl/ogrzewacz-tarasowy-i-ogrodowy-sekret-przytulnych-wieczorow-na-swiezym-powietrzu/ https://atmlive.pl/niezapomniane-chwile-na-tarasie-odkryj-tajemnice-ogrzewania-gazowego/