Osłona przeciwsłoneczna na taras – nowoczesna pergola

Szukając inspiracji na funkcjonalne zaaranżowanie tarasu, warto zwrócić uwagę nie tylko na eleganckie meble, ale również na to, w jaki sposób możemy osłonić taras przed słońcem. Osłona przeciwsłoneczna na taras to funkcjonalne rozwiązanie, które pozwoli cieszyć się latem blisko domu. Co warto wiedzieć o nowoczesnych pergolach?

Osłona przeciwsłoneczna na taras jako uzupełnienie przestrzeni

Ochrona przed słońcem jest kluczowa, by móc odpoczywać wygodniej. Zadaszenia tarasowe to świetna alternatywa dla klasycznych parasoli – zadaszenie pozwala na osłonięcie całego tarasu, a nie tylko jego wycinka. Osłona przeciwsłoneczna na taras w formie pergoli to również element, który świetnie wpisuje się w najnowsze trendy – pergole doskonale komponują się z aranżacjami w stylu skandynawskim, minimalistycznym czy boho. W cieniu pergoli warto ustawić komplet wypoczynkowy i spędzać tam każde, ciepłe popołudnie.

Jak zbudowana jest osłona przeciwsłoneczna na taras? Konstrukcja opiera się na aluminiowych elementach modułowych, sama konstrukcja nie wymaga kotwienia jej w betonie. Na szczycie pergoli znajduje się dach – jest on wykonany z ruchomych lameli, które obracają się wokół własnej osi. Dzięki możliwości regulacji ustawienia lameli użytkownicy decydują o tym, jak wiele światła wpada pod pergolę. Lamele w pozycji całkowicie zamkniętej sprawiają, że taras jest chroniony nie tylko przed słońcem, ale również przed niespodziewaną mżawką. Konstrukcja uzupełniona jest również o wbudowaną rynnę.

Osłona przeciwsłoneczna na taras – wykorzystaj dodatkowe rolety

Pergole tarasowe mogą być dodatkowo uzupełniane o ścianki boczne i frontowe. Zadaniem tych elementów jest ochrona przed słońcem, ale też silniejszymi podmuchami wiatru. Rolety tworzone są z wysokiej jakości tworzyw i materiałów odpornych na korozję czy działanie wilgoci.


Article Tags:
·
Article Categories:
Dom i Wnętrze

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts

zobacz https://abweb.com.pl/taras-w-zimie-dlaczego-nie-tajniki-efektywnego-ogrzewania/ https://codilab.pl/ogrzewacz-tarasowy-klucz-do-komfortu-przez-caly-rok/