Pierwsze godziny nauki jazdy konnej – jak się przygotować?

Sport powinien stanowić stały element naszego tygodniowego planu działania. Rower, bieganie, siłownia czy basen – możliwości jest wiele. Szukając nietuzinkowego i ciekawego sportu warto zainteresować się jazdą konną: dzięki licznym stadninom i klubom hippicznym możemy rozpocząć naukę jazdy konnej i spróbować czegoś zupełnie nowego!

Postaw na sprawdzoną stadninę!

Jak znaleźć najlepszą stajnię lub stadninę w naszej okolicy? Z pewnością warto kierować się opiniami osób, które regularnie korzystają z takich miejsc. Zwracajmy uwagę na położenie i oddalenie od naszego miejsca zamieszkania, ale też na okolicę – aby móc w przyszłości wybierać się na konne rajdy. Niezwykle ważne jest też zapoznanie się z instruktorem i omówienie naszych oczekiwań względem nauki jazdy. Zdecydowana większość z nas decyduje się na naukę jazdy rekreacyjnej – to świetny sposób na zachowanie doskonałej kondycji, dotlenienie organizmu, wzmocnienie mięśni całego ciała.

Jaki strój będzie odpowiedni do jazdy konnej?

Przygotowując się do nauki jazdy konnej warto zakupić wygodne bryczesy z silikonowym lejem. Bryczesy to spodnie jeździeckie wykonane z elastycznych i trwałych materiałów. Dzięki zastosowaniu odpowiednich tkanin bryczesy doskonale odprowadzają wilgoć, pozwalają na swobodną wymianę powietrza, silikonowy lej sprawia, że podczas jazdy pewniej będziemy utrzymywać się w siodle. W czasie jazdy konnej na naszych głowach powinien znajdować się kask jeździecki. Kaski wypożyczymy w stadninie, pamiętajmy jednak o tym, aby dokładnie dopasować rozmiar. Kask osadzony na głowie nie powinien być luźny, musi być zapięty pod szyją. Jakie buty wybrać? Z pewnością najlepsze okażą się trwałe sztyblety, które pozwolą na stabilne utrzymanie się w strzemionach i ochronę kostek.


Article Tags:
·
Article Categories:
Ciekawe

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts

zobacz https://beesafe.pl/porady/umowa-kupna-sprzedazy-ciagnika/ zobacz