SARS-CoV-2 – zaraza XXI wieku

SARS-CoV-2

Czarne chmury nad pandemią SARS-CoV-2. Wirus nie odpuszcza, wręcz przeciwnie przybiera coraz to nowe zjadliwsze formy. Największe korporacje farmaceutyczne postawione są na równe nogi. Zacięta walka z niewidzialnym gołym okiem wrogiem trwa.

 

Walka z pandemią trwa

 

Coraz to nowe giganty farmaceutyczne stają do walki na pierwszej linii frontu z SARS-CoV-2 jak na przykład Johnson and Johnson do tej pory specjalizujący się w zdrowiu najmłodszych, teraz zaangażowany w pracy nad szczepionką przeciwko SARS-CoV-2.

 

Jednak wirus nie daje za wygraną, mutuje w coraz to nowe formy. Do tej pory wykryto co najmniej 12 tys. mutacji. Na szczęście nie wszystkie mutacje są groźne i niebezpieczne dla człowieka. Jedynie brytyjski VUI-202012/01 spędza sen z oczu naukowców, wirus rozprzestrzenia się szybciej i jest bardziej zjadliwy nowy szczep pojawił się w RPA, nowy szczep koronawirusa w RPA różni się od nowego szczepu wykrytego w Wielkiej Brytanii – ale podobnie jak tamten jest bardziej zakaźny.  Naukowcy badający wirusa doszli do wniosku ze wirus nie uciekł z chińskiego laboratorium a trafił do społeczności międzynarodowej od nietoperzy. Wirus dalej pozostaje zagadką. Zmiany w genomie SARS-CoV-2 wykluczają przypadkowe uwolnienie wirusa z laboratorium, wszystko wskazuje na źródło wśród nietoperzy. Wirus ma inną budowę na tyle, że nie mógł być stworzony przez człowieka w laboratorium.

 

Jak przenosi się wirus i jak się przed nim chronić?

 

Wirus przenosi się drogą kropelkową, więc jest stosunkowo ciężki i opada na przedmioty, których dotykamy, zarażamy się przez dotknięcie brudnej powierzchni a następnie dotknięcie nosa lub ust i zakażenie gotowe. Bardzo ważne jest noszenie maseczek i profilaktyka zabezpieczająca przez zapobieganiu przenoszenia wirusa poprzez ochroną osobistą. Nie wiadomo, ile czasu jeszcze wirus pozostanie z nami według twórcy Microsoftu Bill Gates określa SARS-CoV-2 jako „Pandemia-1” jaka będzie „Pandemia-2” możemy spekulować. Tu pojawia się wirus „nipach” ze śmiertelnością 40 – 70 procent. Amerykański biznesmen wieszczy możliwość wykorzystania wirusy przez terrorystów. Zaciekawił Cię ten temat? Przeczytaj więcej takich informacji na  http://www.krispol1liga.pl/.


Article Tags:
·
Article Categories:
Zdrowie i Uroda

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts

ikotka.com https://dowiedz-sie.com.pl/przemyslowa-rewolucja-we-wnetrzach-sekrety-stylu-loftowego/ erland-oeso.org