Jak spakować dziecko na kolonie?

Obozy, kolonie, wycieczki… to nieodłączna część dzieciństwa i jedna z większych atrakcji dla dzieci podczas wakacji.

Dla dzieci kolonie i obozy to niezapomniane przeżycie i gwararancja udanych wakacji, a dla rodziców często powód do zmartwień, bo nie zapominajmy, że małe dziecko samo na te kolonie się nie spakuje. A kto to zrobi? Rodzice!

Jakie ubrania spakować dla dziecka?

Dlatego dla wszystkich rodziców bardzo istotną sprawą jest odpowiednie dobranie rzeczy do walizki dla dziecka szykującego się do wyjazdu.

Kilka koszulek, spodenek, krem z filtrem – spakowanie pewnych rzeczy nie stanowi dla rodziców zagadki i intuicyjnie wyposażają walizkę swojego malucha w najpotrzebniejsze rzeczy.

Ważne są także majtki i skarpetki – niby mało znaczące i codziennie, a jednak tak bardzo potrzebne. Najlepiej spakować o kilka więcej par niż wyjazd ma dni, aby mieć pewność, że dziecko będzie miało zapas, gdyż nie zawsze mały obozowicz będzie na tyle poradny, aby sobie takie skarpetki wyprać, a jak wiadomo – dzieci nie należą do szczególnie uważnych, więc istnieje ryzyko, że jedne skarpetki dziecięce na dzień to może być za mało.

Dorośli powtarzają od lat, że najlepsze skarpetki dla dzieci to te z bawełny, gdyż jest ona pozyskiwana naturalnie, dlatego też jest tak uwielbiana przez rodziców.  Materiały naturalne dają znikomą szansę na uczulenie, są miękkie w dotyku i przyjemnie otulają skórę.

Skarpetki z bawełny – czy to dobry pomysł na kolonie?

Dobrym rozwiązaniem okażą się także skarpetki dziecięce z bawełny, lecz z małą domieszką materiałów syntetycznych, zwykle jest to jakieś kilkanaście procent. Takie modele sprawdzają się rewelacyjnie na koloniach podczas zabawy i aktywności, ponieważ bawełna ma ogromne właściwości wchłaniające wilgoć i w przypadku skarpetek w 100% z bawełny, skóra dziecka mogłaby się przegrzać. A wspomniane wcześniej włókna syntentyczne odprowadzają tę wilgoć z buta małego podróźnika, nie dopuszczając do przykrych dolegliwości, z których chyba najmniej przyjemne jest właśnie odparzenie.

Skarpetki dziecięce często produkuje się wykorzystując dzianinę bambusową. Jest to dzianina coraz częściej i chętniej wykorzystywana w przemyśle tekstylnym i chyba zostanie już w trendach na stałe.

Bambus ma ponadprzeciętne właściwości termoregulacyjnem, co oznacza nic innego jak to, że zimą grzeje stopy, natomiast latem przyjemnie chłodzi.

Jaki kolor skarpetek wybierają dzieci?

Dziecko na pewno zachwyci się, jeśli skarpetki oprócz tego, że będą szalenie wygodne, to będą mu się także podobać wizualnie. Producenci oferują skarpety z postaciami z bajek, z rozmaitymi wzorkami i kształtami.

Od miesięcy furorę robią skarpetki dziecięce w szalonych kolorach.

Dlatego warto pozwolić swojemu dziecku zadecydować o tym, jaki kolor i wzór będzie na jego ulubionych skarpetkach – w końcu wszyscy na koloniach je zobaczą!


Article Tags:
·
Article Categories:
Zdrowie i Uroda

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts