Jak zadbać o usta zimą?

W okresie zimowym, zwłaszcza przy zimnym wietrze, bardzo często dochodzi do takich problemów związanych z ustami jak ból, szczypanie czy wysychanie. Warto wiedzieć, iż przesuszone usta zimą to również efekt nieodpowiedniego nawodnienia organizmu. Jakie błędy popełniają kobiety przy pielęgnacji ust przy niskich temperaturach? Czy pomadka wystarczy, aby pozbyć się problemu?

Pielęgnacja ust zimą – dlaczego jest taka ważna?

Niskie temperatury i przede wszystkim nieprzyjemny wiatr, który ostatnio na stałe zagościł w naszym kraju, mogą sprawić, iż usta będą nadmiernie pękały, wysychały i będą podrażnione. A przecież nie ma nic gorszego niż tworzące się na wietrze suche skorupy wokół ust. Aby do tego nie dopuścić, zaleca się każdego dnia stosować odpowiednią pielęgnację ust. Niektóre czynności najlepiej wykonać kilka razy dziennie, inne natomiast można stosować raz lub dwa razy w tygodniu.

Pomadka, peeling i maseczka do ust – metody na suche usta

Najskuteczniejszymi sposobami w walce z suchymi i popękanymi ustami są:

  • Częste balsamowanie ust – pomadka ochronna to element, który warto stosować o każdej porze roku. Istotne jest, aby miała ona wartościowy skład. Suchym ustom z pewnością pomoże miód, który dostępny jest w wielu preparatach na pękające usta. Dobrym rozwiązaniem jest również pomadka, która zawiera w swoim składzie masła, np. masło kakaowe, czy składniki z witaminami E i A. Witamina A przyspiesza proces regeneracji oraz pomaga złuszczyć suchy naskórek z ust, natomiast witamina E jest prawdziwym lekarstwem na regeneracje popękanej skóry. Niejedna pomadka czy balsam do ust zawierają wosk pszczeli, czy propolis. Są to składniki, które tworzą na ustach swojego rodzaju tarczę ochronną. W ten sposób suche i zimne powietrze odbija się od nich i nie jest w stanie im zaszkodzić.
  • Peeling ust – aby utrzymać usta w dobrej kondycji, należy w momencie zauważenia na ich przestrzeni suchej skórki zastosować peelingi do ust. Najlepiej sprawdzą się delikatne cukrowe skruby posiadające bardzo tłustą bazę. Dzięki temu zabiegowi, możliwe jest pozbycie się brzydko wyglądających skórek oraz skuteczne nawilżenie ust. Taki naturalny peeling do ust to np. scukrzony miód. Można również wykonać go, mieszając w kilka sekund oliwę z oliwek z łyżką cukru. Co ciekawe, stosowanie peelingu na usta jest rekomendowane przed wykonaniem każdego profesjonalnego makijażu. Jedynie wtedy kolorowa pomadka na ustach wygląda nieskazitelnie.
  • Maseczka z tłustego kremu – w drogeriach dostępne jest wiele gotowych tego typu produktów. Niektóre z nich powstały na płachcie, inne w postaci wyciskanych z tubek kremów. Najważniejsze jest, aby nałożyć maseczkę na usta na dłuższy czas, co najmniej na 20 minut, stosując grubą warstwę kosmetyku. Tylko wtedy możliwe jest otrzymanie pożądanego efektu. Można również nałożyć na usta warstwę innego tłustego kremu, np. z witaminą A lub E.

Article Tags:
·
Article Categories:
Zdrowie i Uroda

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts

https://carnivorous-plants.pl/taras-w-kazda-pogode-tajemnica-ogrzewaczy-gazowych/ https://dowiedz-sie.com.pl/ogrzewacze-tarasowe-i-ogrodowe-nowa-era-na-twoim-tarasie/ Industrialny dębowy stolik nocny loft