Klinika weterynaryjna Toruń – jak zadbać o swojego czworonożnego przyjaciela?

Każdy kto posiada swojego zwierzęcego pupila, wie o tym, że staje się on członkiem rodziny. O nasze futrzaste i pierzaste pociechy dbamy wyjątkowo, ich zdrowie jest dla nas ważne, ponieważ chcemy, aby były z nami jak najdłużej. Tak jak my chodzimy do lekarzy, badamy się i szczepimy, tak samo musimy dbać o nasze zwierzaki. Nie zapominajmy o tym, że one też mają swoje schorzenia i są narażone na różne problemy natury medycznej.

Najważniejszym wyborem właściciela zwierzęcia, staje się wybór odpowiedniej kliniki weterynaryjnej, na którą będziemy mogli liczyć przy każdej przypadłości pupila. Klinika weterynaryjna Toruń pozwoli na szybka pomoc dla naszego pupila, kiedy będziemy w mieście.

 

Musimy pamiętać, aby pilnować terminów szczepień i wizyt naszych zwierzaków. Ważna jest również diagnostyka, a w naszej klinice, możecie ją wykonać. Niezależnie czy chodzi tu o Badanie USG czy badanie RTG zwierząt, nasza klinika zapewnia najlepszą usługę i troskę. Do każdego z tych badań należy inaczej przygotować naszego pupila, poniżej znajdziesz kilka najważniejszych informacji o badaniach diagnostycznych zwierząt.

  • Badanie USG jest narzędziem diagnostycznym, wykorzystywanym przy schorzeniach jamy brzusznej, klatki piersiowej, a także płuc oraz tarczycy. Jest to badanie ultrasonograficzne, które nie jest inwazyjne, wykorzystuje jedynie fale ultradźwiękowe. Badanie USG wykorzystywane jest od lat, po raz pierwszy w weterynarii było stosowane do diagnozowania ciąży. Lekarze weterynarii wykorzystują to badanie również w diagnostyce guzów, torbieli i problemów z sercem. Jednakże technika ta jest również bardzo użyteczna w ocenie chorób serca i określenie zmiany narządów jamy brzusznej. Co najważniejsze dla właściciela, jest ona bezbolesna i wygodna dla zwierzęcia. Zalecana jest dla wszystkich zwierząt powyżej 7 r.ż. ze względu na możliwość pojawienia się zmian nowotworowych i hormonalnych w tym wieku.

 

  • Badanie RTG zwierząt Toruń, to badanie rentgenowskie, do którego wykorzystujemy naświetlanie. Jest ono konieczne przy diagnostyce chorób kostnych, takich jak złamania, zmiany zwyrodnieniowe u starszych zwierzaków czy zmiany chorobowe u młodych pupili. Zaletą tej metody jest jej szybkość i zastosowanie w diagnostyce pourazowej takiej jak nieszczęśliwe wypadki. Dodatkowo technika ta jest użyteczna przy obrazowaniu klatki piersiowej i jamy brzusznej. Jest to bezbolesny sposób na zadbania i zdrowie naszego zwierzaka, przed takim badaniem należy oczywiście pamiętać o odpowiednim jego przygotowaniu.

 

Najważniejsze jest to, abyśmy pamiętali, że tak samo jak chorujemy my – ludzie, tak samo chorują zwierzęta i wybór odpowiedniej kliniki weterynaryjnej, która będzie wspierać je w ich zdrowiu jest kluczowy dla długoletniego życia. Dbajmy o swoje pociechy!


Article Tags:
·
Article Categories:
Ciekawe

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts

https://goldavocado.pl/komfort-i-styl-w-kuchni-wybierz-idealny-hoker/ live url https://beesafe.pl/porady/ile-trwa-kurs-na-prawo-jazdy/