Mąki BIO – produkt niezbędny w kuchni

Mąki używamy w kuchni praktycznie do wszystkiego. Naturalnie pierwsze skojarzenie, jakie nam przychodzi do głowy to chleb i ciasta. Jednak bez mąki nie byłoby przecież pierogów kopytek czy naleśników. Przeważnie używamy mąki pszennej, która jest najpopularniejsza i najszerzej dostępna, jednak na rynku zajdziemy wiele różnych odmian o innych parametrach i charakterystyce. Warto dowiedzieć się wcześniej jakie właściwości ma dana mąka i dobrać odpowiednią w zależności co chcemy uzyskać. Mimo że zwykła uniwersalna mąka sprawdzi się w większości wyrobów, to zastosowanie innej nada wypiekom lub daniom charakterystycznego i ciekawego smaku. 

Rodzaje mąki

Mąkę uzyskujemy poprzez proces mielenia ziarna. Tak więc rodzaj użytego zboża będzie wyznacznikiem, jaką mąkę uzyskamy. Podczas wyrabiania pizzy, wszelakich ciast na pierogi i do wypieków najlepiej sprawdzi się mąka pszenna. Posiada ona dobre właściwości wiążące, dzięki czemu ciasto będzie można odpowiednio formować. Mimo że nie jest uważana za najzdrowszą, wciąż jest cennym źródłem błonnika i witamin z grupy B. Do znacznie zdrowszych zaliczane są mąki wytwarzane z innych zbóż: mąka orkiszowa, mąka żytnia, mąka pełnoziarnista i mąka graham. Świetnie nadają się one do wypieków pieczywa ciemnego i pełnoziarnistego, które jest bardzo pożądane w naszej diecie. W przypadku osób z nietolerancją glutenu celiakią występuje potrzeba wyeliminowania tego składnika. Nie jest to aktualnie już taki problem, ponieważ mamy do wyboru dużo mąk bezglutenowych takich jak: mąka gryczana, mąka jaglana, mąka ziemniaczana, mąka sezamowa, mąka bananowa czy tapioka.

Ekologiczne mąki

W naszym sklepie ze zdrową żywnością na pewno znajdziesz mąki BIO, jakie potrzebujesz. Mamy naprawdę szeroki wybór produktów ekologicznych i naturalnych, które spełnią wymagania nawet najbardziej wybrednych klientów. Poza znanymi produktami znajdziesz u nas również nieoczywiste wybory takie jak: mąka z amarantusa, mąka z żołędzi, mąka z orzeszków ziemnych, mąka z pestek winogron. Dowiedz się więcej o ich niesamowitych właściwościach, odwiedzając naszą stronę – zapraszamy Bio-sklep24.

 


Article Tags:
·
Article Categories:
Zdrowie i Uroda

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts

https://ciekawostki-porady.blogspot.com/ zobacz wiecej https://4-bet.com.pl/ogrzewacz-tarasowy-kluczem-do-komfortowego-relaksu-na-swiezym-powietrzu/